Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Mayıs 2011       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben beş yıl önce besledim
annemden habersiz bi civci aldım getirdim ölecek gibiydi.ama çok güzel oyunlar oynuyorduk onunla.
küçük bi yumak yapın ucunu açık bırakın evde gezdirin arkadan koşuyor...ayıcığla uyuyordu.
şu an beş yaşında horoz Msn Happy
çok tatlı denizli horozu oldu.
tuvalet eğitimini vermiştim.çok şaşırtıcıydı.ben onu kuma alıştırdım.oturursa koşup kuma koyuyordum.orada tuvaletini yaptı kapatmayı gösterdim kendis kapatıyor birde kedi gibi.
ben okuldayken civk ciyk ciyk hep beni istiyordu.hatta çaktırmadan her gün okula götürüyordum öğretmenlerle aramızda sırdı sınıfın maskotu olmuştu.
gece yanımda yatıyordu.bi yatışı var dı ki sormayın güneşlenir gibiydi.bana yaklaşırdı ben uzaklaşsan bile gece.
kutulardan ona 3 oda bi salon ev yapmıştım.
sonra evin minik bahçesi vardı.
ona özel balkona çim tohumu aldık ektik.her sabah yumurta veriyorduk sadece yemle yetinmiyordu.yanımıza zıplıyordu kahvaltıdayken.
ona masadan uzak durmasını öğretmiştik bizi izliyordu hoşuna giden olursa istiyordu ciyyyk yapıp.
reçel,bal,peynir en sevdiklerinden Msn Happy)
ilk geldiği zamanlar sabah kahvaltısı yaparken masaya dalıp tostumu yerken birde üstüne s.ı.ç.ı.y.o.r.d.u berbattı hiç umut yoktu.
ama her hayvan eğitilir.

civci evi yapımı

5 aynı boyut karton kutu (geniş olmalı alçak oması için kesin 25 cm yeter)
bant
prit
ve renkli boyalar
civciv için banyo yapımından başlayalım
civci suya girmeyi çok sever bunu göz önünde bulurdurarak küçük kaba su doldurun.oraya bırakın.onun tuvaletini yapacağı kapı uzağına koyun.
banyoyu renkli el isi kağıtlarıyla birde küçük kilimlerle döşeyin.

yemek odası

tüm yiyecekler ayrı kaplarda sıralı ve renkli el işi kağıtlarıyla mini kiimlerle süslü

salon

pamuktan kanepe yapın.bi kaç yere koyun kilim ve el işi kağıtlarıyla süsleyin

yatak odası

pamuk ve rahat şeylerden oluşsun. yatıp dinleneceği
birde 2 ek odası olsun dilediğiniz şeyden koyun.
ben çatı koymuştum bi de üstünü çanta gi çatının üstüne 2 sap eklemiştim okula bununla götürüyordum.
tabi siz barbie evi alıp onu dilediğiniz gibi döşersiniz isternbeniz
Son düzenleyen Safi; 21 Mayıs 2016 20:10