Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Haziran 2011       Mesaj #106
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Şimdi arkadaşlar futbol'cu olmanın temel özelliklerini yazıyorum.

1-Mutlaka düzenli besleneceksin, kahvaltı'nı akşam yemeği'ni dakik yapacaksın.
2-Her sabah veya akşam öğlen, koşabilidiğin kadar koşucaksın.Kendini fazla zorlama zararlıdır, Kondisyon futbolcu'da olması gereken en önemli özellik'tir.Kondisyon olunca rakibi daha rahat geçersiniz.Hızınızı doğru yerde kullanmalısınız, mevkii'nizin en iyisi olmaya çalışın.Diyelim santrofor (forvetsin) 3 kişi vardır 3 kişi arasından 1 kişi seçilir yetenekli olan.Sen en iyi olmaya bak.
3-Sakın sen futbolcu olmassın v.s söylenişlere aldanmayın.Yetenek varsa heryerde olmanız gerek, ister 15-20 yaşında ol.
4-ÇOK çalışın.! Antreman saatiniz yükseltin, ne kadar çok yaparsanız okadar iyidir.
5-Unutmayın: Fiziği'niz olunca futbolcu olma ihtimaliniz artıyor, tabi teknikte önemli ama fizik en başta geliyor bu konuda.
6-Olabildiğince vücut yapın, karın kası, kol kası, omuz kası, baldır kası.Sadece kol çalışmayın hepsine çalışın size önemli tavsiyem

Benden bukadar bu 6 madde'yi uygulayınca değişimi göreceksiniz.Bende 15 yaşında'yım futbol'a sokak futbolu'nda başladım.Şuan amatör takımdayım yeniyim, müthiş bi tekniğe ve kondisyon'a sahibim.Önceden dengeli beslenmiyordum çikolata kek v.s yiyordum tatlı.Ama sakın ola tatlı ve çikolatan şekerli yiyeceklerden kaçının.Şimdi düzenli besleniyorum.Günde 5-6 çeşit sebze-meyve tüketin.Protein alın bolca.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.