Arama

ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
30 Haziran 2011       Mesaj #4
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir ANTALYA adlı kullanıcıdan alıntı

ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIMCI OLUN.20.06.11 DE OĞLUM HASTALANDI İSHAL OLDU.KUSMA OLDU.KUSMASI KESİLDİ.İSHALİ İKİ GÜN KESEMEDİLER.ÖYLE BİR İSHAL Kİ BEZ YETİŞTİREMEDİK.İKİ GÜN HASTANEDE YATTI.SERUM YEDİ.TAHLİLLER YAPILDI.BİRŞEY ÇIKMADI.VİRÜS MİKROPLU İSHALMİŞ.BİZEDE GEÇER DEDİ.DR.BANA GEÇTİ 4 GÜNDÜR.NE YATAK KALDI.NE GİYECEK BİR ŞEY KALDI.BEN BÖYLE BİR İSHAL GÖRMEDİM.KUSMA YOK.BULANTI VAR KARNIMDA KURULDAMA VAR.BAŞIM AĞRIYOR.SERSEM GİBİYİM.HER 10 DAKİKADA TUVALETTEYİM.ÜŞÜYORUM.HALİM YOK.YEMEK YİYEMİYORUM.MECBUREN ÇALIŞIYORUM.SAĞLIK OCAĞINA GİTTİM.AİLE HEKİMİM BURADA DEĞİL DEDİLER GERİ GÖNDERDİLER.ZAR ZOR İŞ YERİNDEN İZİN ALIP GİTTİDİM.AMA ÇOK HALSİZİM NASIL KESEBİLİRİM.İSHALİ.NE YAPTIYSAM OLMADI.1 AVUÇ ÇAY İÇTİM.KOLALI ASPİRİN.MUZ YEDİM OLMADI.

1.Gün: Elma suyu veya rendesi, muz, havuç suyu, açık çay, kanatılmış soğutulmuş su, doktorunuz gerek görürse tuz-şeker eriyiği. SÜT VERİMEZ

2.Gün: taze yoğurt, yoğurtlu lapa, yoğurtlu pirinç suyu, havuç püresi, limonla ezilmiş muz, az miktarda bisküvi eklenebilinir.

3.Gün: Haşlanmış patates, yağsız şekersiz süt, limon ve naneli çay, az yağlı çorbalar (sehriye, pirinç, sebze)

4.Gün: Haşlanmış dana eti, yağsız tuzlu peynir, haşlanmış tavukgöğüsü, makarna, peynirli havuç çorbası, yağsız buğlama balık.