Arama

ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
1 Temmuz 2011       Mesaj #1
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Facebook Mesaj Gönderme Ayarları
MsXLabs.org

Kimler bana mesaj gönderebilir?

Varsayılan olarak, Facebook'taki herkes size mesaj gönderebilir ve bir Facebook e-posta adresi oluşturursanız, Facebook dışından da herkes size mesaj gönderebilir. Arkadaşlardan ve onların arkadaşlarından gelen e-postalar doğrudan ana mesajlar klasörünüze giderken, bunların dışındaki her şey mesajlarınızdaki diğer klasörüne gider. Bir e-posta tanıdığınız birinden geliyor gibi görünüyorsa ancak gönderenin adresini onaylayamıyorsak, mesajı yine de alırsınız ancak mesaj bir uyarı içerir.

Kimlerin size Facebook mesajı ve e-posta gönderebileceğini değiştirmek isterseniz:
  1. Herhangi bir Facebook sayfasının en üstündeki Hesap açılır menüsüne gidin ve "Gizlilik Ayarları"nı seçin.
  2. "Temel Dizin Bilgileri" kısmında "Ayarları gör"ü seçin.
  3. "Bana mesaj gönderme" ayarını değiştirin. Seçeneklerinizin arasında Herkes, Arkadaşlarım ve Arkadaşlarımın Arkadaşları bulunmaktadır.
Yalnızca seçtiğiniz mesaj gizlilik ayarına dahil olan kişilerin e-postaları Facebook Mesajlarınıza iletilecektir. Örneğin, "Sadece Arkadaşlar" ayarını seçerseniz, arkadaşlarınızdan birine ait olduğunu onaylayamadığımız e-posta adreslerinden gelen mesajları almazsınız. Bunun yerine, bu mesajları gönderenlere otomatik "teslim edilmedi" yanıtları gönderilir.

Not: "Bana kimler mesaj gönderebilir" gizlilik ayarında yapılan değişikliklerin etkin olması 24 saat alabilir.
Son düzenleyen _Yağmur_; 20 Haziran 2013 10:49
Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!