Arama

kardelence - avatarı
kardelence
Ziyaretçi
8 Ağustos 2011       Mesaj #2
kardelence - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar ben de deiason ameliyatı oldum. Şuan 6 günüm tamponlarım alçım çıktı.İlk gün narkozun etkısıyle çok halsız iştahsız oluyorsunuz.Burnunuzda tamponlar olduğu için başağrıları olabiliyor.Tamponlarım 2 gün sonra çıktı hiç acı duymadım.6 günde de alçım çıktı onda da acı duymuyorsunuz.Tek sıkıntılı yanı yüzümdeki burnumdaki ödemler morluklar morluklarının çoğu da gitti ama ödemler daha geç gidiyor sanırım.insanı endişelendiren bunlar oluyor.Birde yeni burun şeklinize alışmak için sürekli aynaya bakmak zorunda kalıyorsunuz.Üst dudağımda dikişler olduğu için çekilmeler oluyor burundan daha büyük sıkıntı bu işte.Bu5rada da eriyen ameliyat iplikleri kullanılmış doktorum bu durumun 3 haftaya kadar geçeceğini söylüyor.Çoğu zaman buruna masaj veriyolar ama doktorum benım burnumda kemik kırılmadığı için gerek yok dedi.Gene de ödemleri atabilmek için küçük masajlar yapılabilir.ödem atmaya yardımcı olması için maydonoz kayntıp içiyorum.Akşamları yatmadan önce ise kefir içiyorum.kefirin içinde probiyotık olduğu için ödem atmaya yardımcı, hem de kalsiyum yönunden zengin olduğu için kemıklerın erken kaynamasını sağlar.Bu iş her şeyden önce sabır işidir çok ıyı düşünüp karar vermek gerekir.Fiziksel acısının ötesinde psikolojık yönü daha çok yıpratıyor.