Arama

namcolar08 - avatarı
namcolar08
Ziyaretçi
1 Ekim 2011       Mesaj #2
namcolar08 - avatarı
Ziyaretçi
Bize herzaman yabancı dil öğrenin , kendinizi geliştirin der büyüklerimiz .. Daha kendi dilimizi bilmiyoruz yabancı dil neyimize ? Evet böyle olup yabancı dil biliyorum diye Türkçeyi katleden insanlar var . Mesela "tamam" yerine "oke" gibi sözcükler kullananlar.. Etrafına hava atıcam diye böyle devam eden kişiler var .. Bu kişiler Türkçeyi mahvederek sadece acizliğini gösterenler kafilesinde.. Bir zamanlar bende bu kafiledeydim ama artık ayrıldım .. Sokağa çıkıyorum , heryer yabancı , insanın kendisi bile , bir süre o yabancılaşma ( bana göre özentilik ) olan yerlerde durunca değişiyor ... Aynaya baktığında bu benmiyim diyor .. Ama ben aynaya bakmadan önce dışarı bakıyorum ve burası Türkiyemi diye haykırıyorum. Güzelim Türkçeyi ölümsüz kılmak için yabancı kelimeleri sokanlara ve Ölümsüzlük uğruna öldürülen Türkçeme acıyorum .. Sokağa utancımdan çıkamadığım günler oldu .. Bütün dükkan isimleri yabancı , arka tarafta ezan okunuyor arapça (!) Bu nasıl bir eziyettir böyle kendi ülkemde yabancı dillerin esiri olmuşum .. Ama bu konuda bir çözüm üreten yok Turistik yerlerde ingilizce oluyor herşey (!) Peki neden ? Tabikide Türk kültürünü anlatabilmek için (!) Peki size soruyorum Türk kültürünü güzelim Türkçemizden başka hangi dil bu kadar güzel anlatabilir ? Şu yaptığım şeylere bir bak kaybolan dilimizin yanında devam edebileceğimiz bir yolmu bu ? Kendine bir bak bana ne gördüğünü anlat kuzu kılığında kurt sürekli her dakika
Lütfen bana doğruyu söyleyin gerçekten burası Türkiyemi ?
Son düzenleyen Safi; 6 Haziran 2017 21:25