Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ekim 2011       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar vekti zamanında dershanenin önüdeki Pet Shop ta birsürü civciv satılıyodu.Ben ve arkadaşlarım ikişer tane aldık. Başlangıçta çok sevimliydi.Pet Shop'tan aldığım civciv yemiyle idare ediyordum.Sonra annemin de bilgileriyle karpuz kabuğu,salatalık ,salatalık kabuğu,elma,elma kabuğu,köftelik ekmek (ıslatılmış), kısırlık ince bulgur(ıslatılmış) ,aysberk,marul,kıvırcık,maydonoz ,domates, domates kabuğu, gibi besinler yemeğe başladılar.Islatılmıştan kastım sıcak değil soğuk suyla tabi buz gibi de değil.Neyse küçükken küçük milupa kavanozlarıyla kettle da su kaynatıp kutularına koyuyordum.O soğuklarda onlar o sıcaklık koruyordu.Şimdi arkadaşlarımın civcivleri öldü.Benimkiler ise hala yaşıyor.Annemin sayesinde... Bir ekmek kasası aldık.Tabii ki çok güzelce yıkadık.İçine gazete serdik, akşamları oradalar sabahları ise müsait bi balkonumuz vardı.Tabi açık olmuycak duvarları yoksa düşme ihtimali var.Yemlerinin sularını koyuyorum bir güzel yemleniyorlar gelince kutularına koyuyorum.7 haftalık oldular.Dün akşam apartmanın kapısı açık kalmış.Hırsız kedinin biri yanlarına gitmiş tesadüfen gördüm.Ve kediyi hemen kovaladım.Kedilerden köpeklerden uzak tutun yeme ihtimali var.Özellikle de kediler, vehşi kuşlar da olabilir. Atmaca v.s.. tabii şehirde yaşıyorsanız korkacak bişey yok.Ha bi de serçegüvercin onların yemini yiyebilir yani musallat olabilir.Onlara da dikkat bi de ablacım o akvaryumdaki yumurta çıkmaz.Pet Shoplardan alırsan daha iyi haa unutmadan bi de civcivi tek almayın iki tane alın.Sıkıntıdan kafasını kutulara vurup ölebilir. Msn Sad Neyse yeterince aydınlattım herhalde sizi Msn Happy)