Arama

Başarı - avatarı
Başarı
Ziyaretçi
10 Kasım 2011       Mesaj #5
Başarı - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar gerçekten başarılı olmak istiyorsanız yazdıklarımı okuyun Msn Happy
1)Dersi derste dinleyin çok dikkatli olun ve başka şeyler düşünmemeye gayret edin öğretmenin yazdırdığı notları eksiksiz alın arkadaşlarınızdanda tamamlaya bilirisiniz öğretmenle göz göze gelmeye dikkat edin öğretmenle göz göze geldiğinizde onu anladığınızı belirtmek için hıhı yapabilirsiniz yani kafa sallayın fazla abartmayın ama neyse Msn Happy
2) Verilen ödevleri zamanında ve eksiksiz yapın ( tamam ödev yapmak çok sıkıcı olabilir ama oyalanmadan bitirmeye gayret edin ve tam zamanında yapın)
3-Okula götüreceğiniz eşyaları önceden kontrol edin çünkü ben çoğu ödevimi evde unuttuğum için düşük not aldım çantayı akşamdan hazırlayın)
4-En boş vakitlerinde pcde oyun oynayabilirsin ama en fazla 1 saat yarım saat daha uygundur zamanlı oynamalısın süren bittiğinde yaağ,amaa,boşver biraz daha oynayım demiceksin kapıcaksın ve yapman gerekenleri yapıcaksın Msn Happy
5-Derslerine o gün hangi dersi işlediysen onlarla ilgili bir konu tekrarı yapıp anlayana kadar test çozmelisin her konudan 1 test normal bir gün için yeterlii
6-Sınavlara 1 hafta önceden çalışmaya başlıcaksın öyle son güne bırakmayacaksın bırakırsan 50 almaya mahkumsun zaten b1 hafta önceden azrar azar zamanlı ve planlı çalışırsan saat beşte kalkıp okula gidene kadar çalışmana gerek yok hangi konudan sınavın varsa önce konuyu oku konuyu anladığından emin olduğunda test çözmeye başlayabilirsin ve 0 yanlış çıkarana kadar çöz!! zaten 1 haftada bu kadar zamanın olacaktır
7-Anlamadığın herşeyi öğretmene sor
8-Her akşam en az 15 sayfa kitap oku
9-okuldan geldiğin gibi ödevlerini yap
10-1 hafta içerisinde yayınlanan en sevdiğin diziyi seç ve sadece haftada 1 dizi izle onun dışında televizyon izlemek yasak
11-Sınava çalışırken her 40 dakikada 10 dakika mola ver aynı okul gibi.. ama bu 10 dakikayı ailenle sohbet ederek ya da meyve yiyerek ihtiyaçlarını gidererek geçirebilirsiniz asla tv ve pc yok çünkü o 10 dakikalık molalar 1 saati geçiyor kendini istemeden kaptırıyorsun
12-Sakin sessiz odada ders çalış televizyonlu ortamda asla bütün emeklerin boşa gider

Ve emin ol ki bu dediklerimi yapınca çok başarılı olucaksın aynı benim gibi bende bu sıraya uyarak başarılı oldum sıra sende Msn Happy