Arama

Bursevi - avatarı
Bursevi
Ziyaretçi
23 Kasım 2011       Mesaj #4
Bursevi - avatarı
Ziyaretçi
Marmara Üniversitesi - Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksek Okulu - Takı Tasarımı Lisans (4 yıllık) eğitimi konusunda bilgi almak isteyenler Facebook üzerinden bana ulaşabilir...

Bölüm hakkında kafanıza takılan her türlü soruyu Facebook üzerinden yöneltebilirsiniz...

Bölüm hakkında bir kaç müjdeli vereyim..

Erasmus (Yurtdışı Öğrenci Değişim Programları) programı bölüme dahil edilmiştir.
Bu doğrultuda ister İngilizce hazırlıkta isterseniz bölümdeyken Erasmus'a başvurabilir, eğitiminizi ve kariyerinizi yurt dışı eğitimi ile bütünleştirip kaliteli bir hale getirebilirsiniz. (Yurt dışında denklik olmadığı halde araştırma içinde olduğunuz veya gitmek istediğiniz okullar varsa bunlar hakkında bölümle bağlantıya geçip, öğretim görevlileri tarafından denklik getirme konusunda girişim başlatılabilirsiniz!)

Bölüme formasyon eğitimi gelmiştir. Bu bağlamda bölüm öğrencileri istekleri doğrultusunda öğretmen olabilir, Meslek Liselerinde öğretmen veya Öğretim Görevlisi olarak üniversite bünyesinde çalışabilir.
Ve şu an Meslek Liselerinde ciddi bir şekilde öğretmen açığı var.
Bölümden her sene 31 kişinin mezun olduğunu varsayarsanız, devlet kadrosunda işsiz kalma ihtimaliniz nedir acaba (:

Son olarak Tasarımcı olma yolunda ilerleyenleri de çok iyi bir gelecek bekliyor.
Altın ithalat ve ihracatında ayrıca son zamanlarda tasarım konusunda devleşen Türkiye bu alanda 3. sıradadır. Böyle bir durumda ve böyle bir mesleğin getirdiği avantajı tasavvur ediniz (:

Hâlâ aklınızda soru işareti varsa sektörde olan büyük firmalara Marmara Üniversitesi Takı Teknolojisi ve Tasarımı bölümünü sormanız kâfi...
Alacağınız cevap "Sektör ilk mezunlarını dört gözle bekliyor..." şeklinde olacaktır.
Kendinizi geliştirmeniz doğrultusunda maaş ve iş yönünden tatmin edici bir yaşam elde edebilirsiniz.

Mübalağa yaptığımı düşünenler araştırmasına girsinler..

Buradan şunu söylemeliyim ki; "İlk olmak her zaman ayrcalıktır."