Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Kasım 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi

Türk Hava Kurumu

Yurdumuzun kurtarıcısıBüyük Önder Atatürk"İstikbâl göklerdedir"diyerek havacılığa verdiği önemi belirtmiştir 1925 yılında Atatürk tarafından kurulan bu kurumun başta gelen amacıTürk gençlerine havacılığı sevdirmektir Havacılığın sivil ve askerî alanlardaki önemini kavratmak ve gelişmesi için çalışmaktır

Türk Hava Kurumuamacı doğrultusunda Türkkuşu Genel Müdürlüğüne bağlı olarak gençlerihavacılığın çeşitli dallarında yetiştirir Uçakplanörparaşüt ve model uçak kursları açar Gençler arasında yarışmalar düzenler

Türk Hava Kurumugelirini vatandaşların bağışfitre ve zekâtlarından sağlar Yurt savunmasında büyük önemi olan bu kuruma gönülden yardım etmek görevlerimiz arasındadırMillî Eğitim Vakfı

Yurdumuzun kalkınmasındaçağdaş ve ileri ülkeler seviyesine yükselmesinde eğitimin rolü büyüktür Yurdumuzda yaşayan vatandaşlarımızın en iyi eğitimi almasımillî eğitimin hedefleri arasındadır Ancakbüyük yatırımlar gerektiren bu hizmetlerin tümünü devlet bütçesinden beklememek gerekir "Kendi okulunu kendin yap" kampanyası ile yurdumuzun her köşesinde olumlu sonuçlar elde edilmektedir

Millî Eğitim Vakfıhayırsever vatandaşlarınkamu kurum ve kuruluşlarının katkılarım en iyi şekilde değerlendirmek için kurulmuştur (19 Şubat 1981)

VakıfMillî Eğitim Bakanlığına bağlı okulların her türlü eğitim ve öğretim ihtiyaçlarını karşılamaya çalışır Millî eğitimin gelişmesi için sosyal ve kültürel tedbirler alır
Son düzenleyen Safi; 17 Şubat 2019 20:17