Arama

Sahipsiz Mektup'lar - Tek Mesaj #139

mydarling24 - avatarı
mydarling24
Ziyaretçi
24 Eylül 2006       Mesaj #139
mydarling24 - avatarı
Ziyaretçi
Sevgiliye Mektuplar (2)

Aşkım; senin çevrimdışı olduğunda sana hitaben yazmaya çalıştığım satırlardır.Bana birini sevdiğini ve kalbinden atamadığını yazdın.Sence bu doğal veya normal deyimlidir.Bir müzik vardır birileri için bir anlam ifade etmez,birilere için çok manalıdır.Birileri için duygu yüklüdür.Ben aşık Veysel
Eğer benim ile gitmek dilersen.
Eğlen(vakit geçir) güzel yaz gelsin de gidelim
Bizim eller gırcıllıdır

Geçe idim Karamanın elini
Köprüsü yok geçemezsin selini
Gerdan yaylasını perçem telini
Lale sümbül bürüsün de gidelim
Sökülsün dağların buzu sökülsün
Oğul versin çöl ovaya dökülsün
Erzurum dağının kışı çekilsin
Mor koyunlar melesin de gidelim
Karaca oğlan der ki buna ne fayda
Rağbet kalmamış yoksulda bayda
Bu ay da olmazsa gelecek ayda
On bir ayın birisinde gideli

İşte bu dizelerini özümserken senin için önemsiz olabilir.Bu türküyü sana aşık olduğumda dinledim ve kurtulamadım.Sonra anladım ki türkünü içeriği daha değişik.Kavuşulması buluşulması mümkün olmayan bir aşktan bahsediyormuş.E buda kaderimmiş. Karşılık bulmuş olması aşkı öldürürmüş.Bizim aşkımız saf temiz kalsın.Senden isteğim aşkıma cevap verme ve büyüsü bozulmasın.Kalbini dinle ve atamadığın aşkına sahip çık.Çünkü çok mutlu olacaksın.Benden isteklerine razıyım. Al eline hançeri sapla ta kalbimin ta derinliklerine, İster isen aşkımın hatırına bağışla.Dileğin dost kalmak ise kalalım.Aşkım zaten bu mektıubuda sana yollamayacagım.Bize çok benzeyen bir hikeye anlatacagım sana şimdi........
BİRKEZ BİLE OLSA AŞKLA BAKSAYDI GÖZLERİME
Daha otuz beşine yeni girmişti adam.Güzel kadına tutulur.Adam çalışkandır, insandır, sadakatlidir,sadıktır,şefkatlidir ve de yardım severdir.Sevdiği kadın için yapamayacağı fedakarlık yoktur.Kadın bazen çocukça davranır bazen de kapris yapar.Bazen işi yokuşa sürerAma adam sabırla katlanır.Bazen hayatını kadının isteklerine göre yaşar.
Ne zaman ihtiyacı olsa yanında olmak için elinden geleni yapmaya hazırdır.Genç adamın isteği sadece kadını sevgisidir.Ancak kadın yıllarca bu sevgiye muhtaç adamdan sevgisini esirger.Yada içinde sevgisi olsa bile o sevgiyi göstermek istemez.Ve günün birinde ilişkiyi kaldıramayacağını söyler kadın.Adamın ikna çabaları sonuçsuz kalır.Ve ayrılırlır.
Adam kendini tümüyle işine verir.Zamanla hatırı sayılır servete sahip olmaya başlar.Kafasında onu unutmak için gece gündüz çalışmak zorunda olduğunu düşünür.Ama unutabilir mi?(Çünkü 15 yıl öncede bir aşk yaşadığını ve unutamadığını her seferinde dile getirir bu adama
Bu genç adama sorsanız onu unutmak için ne yaptın diye “Onu unutmak için gece gündüz çalıştım” diyecektir.Ve genç adamın artık para derdi yoktur.
Bu genç adama sorsanız kendini nasıl hissediyorsun diye
“Para dışında hiçbir şeyi olmayan biri gibiyim” diyecektir.
Şuanda en çok ne isterdin diye sorsanız “O kadını bir kez aşkla gözlerimin içine bakmasını, Yemin ederim ki elimdeki her şeyi verirdim
İşte bu adam için sözün bittiği renginin değiştiği andır.
ve sevgili bu sana yollayamadıgım son mektup olmayacaktırrrrrrrrrrrr.................