Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Kasım 2011       Mesaj #32
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
TÜRK MİLLETİNİN İNSANLIĞA YAPTIĞI HİZMETLER
Aslına bakılırsa oldukça fazla özellikle icatlar konusunda ama biz alçak gönüllü mütavazi bir milletiz icatlarımızın patentlerini yabancı insanlara satarak onları kahraman, süper dahi çaldıklarıyla zeki gösterecek görebilecek kadar mesela japon yapıştırıcısı kaç insan biliyor bu yapıştırıcının bir türk öğrenci tarafından geliştirilip tubitak bilim yarışmasında dereceye girdiğini bütün uğraşlara rağmen patent alamayan adını bile bilmediğimiz dahi şahsın formülünü japonyaya sattığını iyi yemeğin y sinden anlamayan makarna yemekten başka birşey bilmeyen italyanların ünlü makarnasının bile atasının erişteyi ilk icat eden türk milleti olduğunu 100 yıllar önce türklerde kıtlıktan dolayı Allah ne verdiyse bütün sebzeleri bir araya katıp ekmeğin üzerine dökmeleri üzerine fakir yemeği diye tanımladıkları sırf bir malzemenin o günlerde birini doyurmamasından dolayı ihtiyaçtan üretilen bu yemeğin şimdi italyanların ünlü spesyeli olan pizza olduğunu kim biliyor çok değil yakın bir zaman önce yoğurdun içine su katan bir amerikalının water yogurt water yogurt yeni bir şey buldum yoğurda su kattım müthiş bir içecek yarattım diye ortalığı ayağa kaldırmasına ne diyorsunuz varın siz düşünün bizde niye ünlü bilim adamları yok bunlar küçük örnekler araştırın daha çok bulabilirsiniz türk milletinin insanlığa yaptığı hizmetler;

1-mimari
2-ebru
3-müzik
4-edebiyat
5-çinicilik
6-hatdır