Arama

Sonsuz Aşk - Tek Mesaj #2748

askcocugu77 - avatarı
askcocugu77
Ziyaretçi
11 Aralık 2011       Mesaj #2748
askcocugu77 - avatarı
Ziyaretçi
Aşkı tanımak seni tanımakmış
İnsanları en çok yaşadıkları yirmi kilometre karelik alandaki olaylar ve insanlar etkisi altına alırmış.Sevgiye ait duygular bu dar alanda yeşerirmiş.
Yüzlerce kilometre öteden gelip beni buldu,sarmalına aldı.
Hakkım olmadığı kadar sever oldum.Nasıl,neden,niye oldu diyemeden.
O istemeden benden oldu.Tam küsmüşken yaşama,güzelliklere kör bakar olduğum bir sırada,panjurlarımı açıp dışarıda yaşanacak bir dünyayı sever oldum.
Sevginin iki satır arasına saklanabileceğini öğrenip,satırları sever oldum. Tutuluverdim o iki satıra.Okyanusların ve çöllerin seyyahı oldum. Mesafeler vız geldi,sınır tanımayanlar sınıfına dahil olup sever oldum.

Ne güzelmiş sever olmak.
Yüzünde değişen kimyanı gördüm,Aşk sana yaramıştı.Aşka kimya diyenler yanılmıyordu,çok güzelleşmiştin, gözlerin gülüyor.yanakların kızarmış saçların parlıyordu.Ben aşkın insanda yarattığı ihtilale benzetirdim, sevenin bu devrim gibi değişimini sever oldum.
'Yaşadığım aşktan'dedin söylediğine inanır oldum.
Yazdığım ilk şiirlerimin dizelerinde,seni anlamak,anlatmak istemiştim.
'Gülüşünü sevmişler seni sevemeyenler,bakışlarında saklı hüznü göremeyenler' diye tarif etmeye çalışmışım. Oysa bu sefer! gözlerinde kuşku vardı,endişe hakimdi,ama bir sevecenlik oturmuştu simâna,sorular vardı gülücüklerinde,sormaya utandığım...

Aslında ruh ikiziydik,sormadan bilebiliyorduk korkularımızın nedenini...
Ben seni mutlu gördükçe sever oldum,seni sevenleri, sevindirenleri kimyanı değiştirenleri..
Ama! endişen,kuşkuların,panik halin beni kopardı olduğum yerden.
Gezegenler arası gezer oldum.Yanımda tam karşımda olmasaydın!
Öldüğümü sanabilirdim,yaşadığımı sandığım kadar.
Bağışla beni Meleğim,bağışla sevgili kelebeğim.Benim seni sevebime ihtimalim gezegenlerin çarpışabilme ihtımali kadar uzaktı görünüşte.
Senin benden koptuğunu sanacak kadar şaşkındım..
Sevdiğimi söyleyemeyecek kadar mahçubiyetimi saklamamı sever oldum.
Yaşarken sevmeyi bilenler! Sevgiye saygı duymayı öğrendikleri gün; Seven yüreklere sahip olduklarını da öğreneceklerdir... Acılarını sevgililerinden çok sever olacaklardır.İyi ki varsın.
İyi ki seni sevmişim...Aşkı tanımadan ölebilrmişim seni tanımamış olsaydım.
Şeref Öztürk (Usta)