Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Aralık 2011       Mesaj #52
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Galatasaray ve Robert. İstanbul (Erkek) Lisesi de çok fena sayılmaz; ama inanın bana gerisi diye bir şey yok, çünkü bu liselerin dışında iyi eğitim veren lise neredeyse yok denecek kadar az, ya da bunların dışında çok iyi öğrencileri olanlar neredeyse yok (Özel liseler çok iyi eğitim verir; ama öğrencileri pek de parlak değildir, bunu kastediyorum). Örneğin Ankara Atatürk Anadolu Lisesi var, oldukça yüksek puanlı öğrencileri alıyor; fakat orada eğitimden eser yok, herkes kendi çabasıyla bir yerlere geliyor, oraya girerseniz kesinlikle üniversite sınavında yüksek puan alırsınız ve iyi üniversitelere girerseniz, eğer istediğiniz de sadece bu sınavda yüksek puan almak ise o zaman güle güle herhangi bir anadolu veya fen lisesine girin derim. Fakat başta söylediğim Galatasaray, Robert veya İstanbul (Erkek) liselerinden birine girerseniz, hem çok yüksek bir üniversite sınavı puanı kaparsanız, hem mükemmel bir eğitimden geçer, hem de kişiliğiniz bile değişir ve Fransızca, Almanca ve İngilizce'de sizi geçen olamaz.