Arama

Orhan Ölmez - Tek Mesaj #4

kutsal54 - avatarı
kutsal54
VIP ... GÜLBEN ERGEN FANS!
23 Ocak 2012       Mesaj #4
kutsal54 - avatarı
VIP ... GÜLBEN ERGEN FANS!

Sorularla ORHAN ÖLMEZ...
  • 1 Mayıs1978 Antalya Manavgat’ta doğdu.
  • Baba tarafından Sivas Divriği
  • Anne Manisa Turgutlu lu
  • İzmir’de 15 yılı geçti
  • 1986-87 yıllarında ilk olarak bağlamayla tanışarak müziğe ilgisini keşfetti.
  • Orta okul –Lise yıllarında batı müziğine ilgi duyarak şu anda yaptığı müziğin tarzının zeminlerini hazırladı.
  • İzmir’de lise öğrenimini tamamladı.
  • Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarında okudu.
  • İzmir radyosunda Türk Halk Müziği Branşında 1 yıl süreyle bağlama sanatçılığı yaptı.
  • Daha sonraki dönemlerde İzmir’den sonra İstanbul’da söz yazarlığı ve aranjörlük yaparak profesyonel sanat hayatına atıldı.
  • 2003 de üzerinde cok calıştıgı ve ilk albümü olan Su Misali kasetini çıkarıp müzik sektöründe iyi bir çıkış yakaladı.
  • 2005 te ikinci albümü her şeyin Farkındayım’ı çıkararak ilk albümün başarısını bir adım öne taşıdı.
  • 2006 da Kral Tv nin düzenlediği Kral Tv Müzik Ödüllerinde yılın en iyi Fantezi Müzik Erkek Sarkıcısı seçildi.
  • 2006 Ramazan süresi boyunca Kral Tv de Sahur ve İftar programı hazırlayıp sunarak bu alandada varlıgını herkese hissetirdi.

Kullandığın Araba ve Modeli?
Toyota Corolla
Kullandığın Saat?
Saat kullanmıyorum : ) ) )
Kullandığın Gözlük?
Gözlük de kullanmam
Sevdiğin Yemekler?
Patlıcanın her türlüsünü severim. Karnıyarık, İmam bayıldı vs. Tavuk çeşitleri, Salata, Kurufasulye,Balık.
Ayakkabı numaran?
42
Pantalon-Kıyafet-Ceket Bedenin?
Vallahi tam bilemiyorum çünkü hep deneme yanılma yoluyla alışveriş yaparım. Klasik kıyafetlerimi Efor, Sarar ve Collezione’dan alıyorum.
Kullandığın Telefon Markası?
Samsung ve Nokia
En Çok Gittiğin Mekanlar?
Taksimde Cadde-i Kebir
En Çok Sevdiğin Sanatçılar?
Sezen Aksu, Orhan Gencebay, Altan Erkekli, Demet Akbağ, Al Pacino, Robert De Niro, Nicole Kidman vs.
Peki Sigara ve Alkol Varmı?
Sigara nadir ama alkolüm yok.
En önemli soru Aşk varmı Aşk?
: ) ) ) Aşk her zaman var

orhanolmez 01

ORHAN ÖLMEZ 2011 YENİ ALBÜM TANITIM VİDEOSU