Arama

ıpek92 - avatarı
ıpek92
Ziyaretçi
7 Şubat 2012       Mesaj #34
ıpek92 - avatarı
Ziyaretçi
Öncelikle kimsenin hevesini kırmak değil amacım ama şunu belirteyim ki fizik kimya biyoloji gibi bölümlerin 2011 taban puanlarına bakarsanız durumun vahimliğini anlarsınız .Ben de bu sene yıllardır istediğim şehir için biyoloji yazayım dedim ve pişman oldum hem de çok .Herkes yazmamam konusunda çok uyardı ama dinlemedim .Sonumu düşündükçe çok zor oluyor bunalıyorum açıkcası .2.sene bırakmayı kafama koydum ailem bu konuda çok anlayışlı ve kimsenin ne dediği umrumda olmaz.Size tavsiyem zorla bitirip sonu hüsran olacak bir hikayede yer almayın 1 ya da 2 biyolog alıyor her sene devlet 90 üstünü geçmen lazım özel sektörde yerin yok biyolog kavramı yok zaten.Şimdi her mezun yüksek çekmek zorunda ama bir elektrik elektronik mühendisi atanamasa ne olacak özel iş piyasasını biyolojiyle kıyaslanamaz bile.Gerçekten yüksek puanla alan ödtü boğaziçi var onun dışında bir öğrenci 450 çekeyim ödtü biyolojiye giderim diye bir hedef mi koyar Allah aşkına bizi buraya şartlar getirdi puan şartları maalesef gittikçe düşen puanlar bölümlerde ne kadar sorun olduğununda göstergesi ...Ailemden o kadaruzakta okuyorsam değmeliydi,neden böyle yaptım,keşke 1 sene daha deneseydim gibi düşünceler aklıma geldikçe çok kötü oluyorum ama pişmanlıklar fayda etmiyor Bölüme gelmeden akademisyen olurum bari düşüncesi de suay düştü kadro yok 3.40 ortalama yapmak mı ezberlemekten bıkmış bu kafa yarım dönemde okumankatan soğumuş bu kafa yapısıyla asla yapamayacağım bir ortalama bunu yapamazsan kadroya girmeyi bile düşünme formasyonda kalktı labratuara 2 yıllık alıyorlar devlette öğretmen olmak mı şaka bu dersanede çalışmak 300 tl gibi rakamlara bütün hocalarımla aram iyidi dersanede hep derlerdi ama dinlemedim çok pişmanım çok İSTEDİĞİM YERDE OLMALIYDIM HAYATIN SÜRÜKLEDİĞİ YERDE DEĞİL...SELAMETLE