Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Mart 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar ben de aynı şekilde bu ameliyatı oldum. 20.03.2012 tarihinde sabah 10 gibi başlayan ameliyat saat 11 gibi sonuçlandı ve aynı gün saat 16 sularında taburcu oldum. Burnuma iki adet silikon tampon konulmuştu. Açık kanal olmasına rağmen bu tamponlar tıkanıyor ve ağızdan nefes alıp vermeye başladım, ta ki 23.03.2012 tarihinde doktor tarafından alınana kadar. Bende acıma hiç olmadı, çok rahat çıktı tamponlar. Biraz da burun içi temizlik yaptı doktor ve akşama kadar rahat bir nefes alma dönemi başladı. Ancak akşam yine tıkandı burnum ve bir sağ bir de sol taraf dönüşümlü açılıp kapandı. Ameliyat ertesi bir hafta sonra tekrar kontrole gittim ve doktor bir temizlik daha yaptı, yine aynı durum akşama kadar rahat nefes ve akşam tekrar kapanan bir burun durumu. Deniz suyu verdi kullanmam için ancak pek bir faydasını görebildiğimi söyleyemem. İçerde kabuklanmayı önlüyormuş doktorun dediğine bakılırsa. Ayrıca bende alerjik reaksiyon da varmış, bu da deviasyona ek olarak tıkanıklığa sebep oluyormuş, onun için de ayrı bir tedavi başlattı. Ameliyat öncesine oranla %20'lik bir fark var diyebilirim, şu bahar dönemi geçince daha net bir sonuca kavuşmayı umuyorum.