Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Nisan 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben de aynı problemden ötürü sorun yaşayan insanlardan biriydim. ama bu olayon zaman içerisinde üstesinden geldim. örneğin arkadaş ortamında konuşurken veya bire bir biriyle sohbet ederken yanlış bi şey söylediğimde yüzüm kızarır ateş basar düşüncelerim birden karışırdı. hele bi de "kıpkırmızı oldun" sözü söylendi mi saçmalamaya başlardım Msn Happy çünkü başkalarının ne dediğini o kadar takan bi insandım ki kafama. en basitinden nüfus cüzdanımdaki fotoğrafım çok kötüydü ve etrafımdakilere bunu olabildiğince göstermemeye çalışıyodum. bi kız arkadaş görmüştü bi gün "bu neee" diyip gülmüştü o kadar utanmıştım ki yine kıpkırmızı olmuştum. bu gibi bi kaç olay üst üste gelince bu sorunun üstesinden gelmem gerektiğini anladım ve çalışmalara başladım. öncelikle diyafram nefesi almayı öğrendim. çok zor bi olay değil. nefesini daha iyi kontrol etmeni ve konuşurken cümlelerinin yarıda kesilmesini engelliyo ve konuşmana bi kendine güven havası katıyo. bunu internetten araştırıp bulabilirsiniz. basit bi yapılış ve antrenman tekniği var. daha sonra hergün kendime güçlü olduğumu, gün geçtikçe insanları daha iyi anladığımı ve diğer insanları her geçen gün daha kolay çözümleyebildiğimi kendime söyleyip durdum. bi kaç kişisel gelişim kitabı okudum tabi bunlarla ilgili. daha sonra yaptıklarım meyvelerini vermeye başladı. her yüzüm kızaracağını anladığımda, yanlış söylediğim şeyle ilgili kendime herkesle beraber ben de güldüm ve olabildiğince rahat davrandım. bi gün yine bi bankaya gitmiştik 3-4 arkadaş. nüfus cüzdanımı çıkarmam gerekti bi ara. neyse sonra arkasını çevirip koydum masaya cüzdanı. nufus cüzdanına bakarak bi formu doldurmam gerekiyodu. önünde yazanlara bakıp geri ters çevirip masaya koyuyodum. bi süre sonra bi kaç arkadaş bakmaya çalıştı filan ben de rahat bi şekilde " çok komik resim olmaz" filan dedim gülerek. tabi ısrar ettiler gösterdim resmi güldüler filan. eskiden olsa yüzüm kızarır napcağımı bilezdim. ama şimdi ben de güldüm onlarla beraber. hatta bankacı kıza da gösterdim o da güldü Msn Happy cidden artık çok rhatım ve mutluyum siz de kendinize inanırsanız bunun üstesinden gelirsiniz. cidden inanırsanız çok basit Msn Grin