Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Nisan 2012       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba, ben de ocak 2012.de deviasyon ameliyatı oldum. ameliyatımı ssk hastanesinde oldum. doktorumdan ve sonucundan memnunum. şuan için hiçbir sorun yok maşallah Msn Happy önceki şikayetlerimi gözönüne alırsam eğer. sık sık başağrısı, nefes almada sorun zaten olmazsa olmaz bu şikayet herkeste vardır, sürekli burun damlası kullanırdım, 2 3 ayda 1 grip olurdum, yemek esnasında sonrasında kalp çarpıntısı olurdu yemek esnasında ağız kapalı burunda haliyle tıkalı olduğundan çarpıntı sorunu olmazsa olmaz, birde sadace sola dönük yatabilir vaziyetteydim şuan sağ sol sırt üstü uyumak mümkün nefes almada problemim yok çok şükür. ameliyatımı oldum ve ertesi gün eve gönderildim. ameliyat sonrası ilaçlar kullandım ki sakın aksatmayın ilaçlarınızı içini sürekli nemli tutmalısınız ilaçlarla, kurumaması gerek, içerisi geriliyor çünkü hemen ve 2 kez, 1'er ay ara ile dr. tarafından kontrollerim yapıldıktan sonra artık doktorum gelmene gerek yok dedi. 6 aya kadar tamamen düzelme olayı gerçekleşir diye dr.tarafından bana söylendi ki bunu netteki araştırmalarımda da okumuştum zaten. ara ara dikişlerde düşmeler oluyor haliyle içerdeki ameliyatlı bölgeler düzeldikçe içerdeki yabancı madde dışarı atılıyor. tamponlarım çıkartılırkende kesinlikle hiçbir parça bile acı duymadım inanın doğru söylüyorum, bu konuda korkmayın derim size. tamponlarım çıkacağı zaman ben de dr.a söyledim insanlar acıyor diyolar biraz çekiniyorum dedim o da korkmana gerek yok dedi yavaşça çekti ve sonuç dediğim gibi ağrı sızı olmadı..benim tamponlarım bildiğiniz ameliyat eldivenlerinin parmaklarını keserek yapılmıştı içini doldurmuşlardı. çıkartılırken bu yüzden hiçbir acı duymadım gerçekten arkadaşlar. korkanlar çekinenler aklında soru işareti olanlar için yazmak paylaşmak istedim ki çekinmeyin. bu arada ben lokal değil genel narkoz aldım, aynı oda da kaldığım insanlardan lokal olanlar vardı ki pişman olmuşlardı, niye derseniz? çünkü; yapılan her türlü işlemi hissetmese bile duyuyorlarmış etlerin kesilme seslerini kemiklerin alınmasını falan. ben bunu bilerek rahat edemeyeceğimi düşünerek genel narkozlu istedim. ben anlattım, en son karar sizlerin, ama birşey daha söyleyeyim, bu işte her ameliyatta olduğu gibi hastane ve doktor faktörü çok çok önemli, araştırıp iyi bir doktora gidin derim mutlaka, tek bir doktor ile kalmayın, bir iki dr.a daha gidin gerçekten bu opersayona ihtiyacınız var mı diye ve operasyon ile ilgili kesin bir bilgi alın. sevgiler, ameliyat olmuş ve olacaklara şimdiden geçmişler olsun, hoşçakalın. Msn Happy