Arama

TurkcheKonuşma! - avatarı
TurkcheKonuşma!
Ziyaretçi
26 Nisan 2012       Mesaj #41
TurkcheKonuşma! - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bana dilimizi yabancı kelimelerden nasıl kurtarabilmemiz çin bir soru sorsalar ben hemen şu cevabı söylerdim:

turistleri türkiye sınırı içerisini koymama ve okullardan ingilizce derslerini kaldırmakk

Sen öyle diyorsun da turistlerle dilimizin yozlaşmasının bir alaksı yok. Nasıl diyecek olursanız :: Zaten turistler ülkemize doğal güzellikleri, yiyecekleri vs. için geliyorlar Yani bizim ülkemizin KENDİNİ tanımak için! Turistler gelipte dükkan sahiplerine bunu Show Room yapın işte Şuraya sale yazın demiyorlar. Ayrıca hatırlatırım Türkiyeye sadece ingiliz turistler gelmiyor. Fransızı var Almanı var yunanı var varda var.. Bizim ülkemizin insanının düşüncesi bu: Turistler geldiğinde yabancılık çekmesin..?? Bu nasıl bir düşünce.. Zaten turist bir ülkeye BAŞKA bir ülkeden gelen insandır. Başka bir şehirden gelen turistlerde var mutlaka ama onlarla aynı ülkede olduğumuzdan dolayı aynı dili konuşuyoruz. Birde zaten ingilizce evrensel bir dil olduğu için okullarda işleniyor. Zaten Türk halkının çoğu cahil. Kitap filan okunmuyor. Eğer yabancı dil dersleride kalkarsa vay halimize..!!