Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Mayıs 2012       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
[QUOTE=Misafir;2377078]Slm arkdslr fransada yasiyorum 19 bildircin. 14 kadari disi 4 tane de keklik besliyorum ayni kumeste 1 hafta oldu yumurtlamaya baslamadilar bahcede kumesin kapali bolmeside var yeni basladigim icin bilgim yok yardmlarinizi bekliyorum tecrubeli arkdslr msn verrirsenz ordan da grsblrzz tskkk[/QUOTE
Arkadasim ben viyanada yasiyorum 30 tane bildircinim var. Bende yeni basladim bu hobiye, gözlemlerime göre mutlu bildircin yumurtlar benimkiler 15 derecede bile yumurtluyor. Evimin giris katinin 1 odasini onlara verdim altlarina toprak attim ve cok sayida sadece 1 bildircinin girebilecegi odaciklar yaptim kesilmis odun parcalariyla ve 2-3 güne bir taze ot veriyorum kapisiyorlar. Ilerine disariya kafesten ekstra bir bahce yapacam girip cikabilmeler icin. Benimkiler günlük yumurtluyorlar. O kadar cokki yumurta sabahlari 20 tane felan kahvaltida tüketiyorum. Bence dogal ortam sart 1 metrekare kutularda sadece yem ve su vermekle olmuyor. Hayvan kendini dogal ortamda hissetmeli birazda olsa