Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Haziran 2012       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
her terkediliş üzüntü verir, önce terkedileni üzer daha sonra terkedeni
sanmayınki siz böyle üzülürken terkeden vicdnsızların yanına kalacak
eğer biz adam gibi sevip değer vermişsek birgün mutlaka karşı taraf ben ne yaptım diyecek ve o pişmanlığı yaşayacak
senden görmüş olduğu ilgiyi, sevgiyi, hoşgörüyü başkasındada bulabileceğini zannettiği için, onu bir başkasının da sen gibi sevebileceğini zannettiği için terkediyor ama burunları sürtecek çok fena ve eninde sonunda sana bir mesaj atacaklar merhaba nasılsın diye
ama neye yarayacak o zaman sana geri dönmesi, bana bu kadar acıları aylarca yaşattıktan sonra geri dönse ne olur, dönmese ne olur, benim çektiklerim,gözyaşlarım, uykusuz gecelerim, kabus gibi geçen aylarım ne olacak ?
mantığın bağlanmış durumda, içinde bir ses onun doğru insan olmadığını bas bas bagırıyor, tanıdkların o insanın birbirinden kötü bir sürü özelliğini sana sayıyor, ama senin içindeki yangına bir damla su olmuyor onların söyledikleri, çünkü mantığın bağlanmış, gözüne perde inmiş, görmek istemiyosun kötü özelliklerini
bana geri dönsünde ne olursa olsun, ben katlanırım ona diyosun içinden
akşam arkadaşlarınla konuşuyosun, evet ya diyosun ben ne demeye bunun bu kadar peşine düştümki diyosun. başka insanmı yok diyosun, kendini kuş gibi hafiflemiş hissediyosun ama eve geldiğinde yine eski üzgün ve acı çeken sen oluyosun, gece uyanıyosun aklına o geliyor, aklına ona sarılıp uyuduğun geliyor, diyosunki kendi kendine daha 1 ay önce ben bu saatte uyandığımda ona sarılıp, omzuna bir öpücük kondurup uyumaya devam ediyordum diyosun, gecenin bi yarısı aglama krizine giriyosun
sabah 6 buçukta gözün bir açılıyor bir daha uyuyamıyosun hafta sonu olmasına ragmeni halbuki sen bugün en az saat 11 e kadar uyurdun, nasıl olurda 6 buçukta uyanıp bir daha uyuyamıyosun
sonra gururunu bir kenara atıp bir mesaj atıyosun, ama sana cevap bile vermiyor, bir tane daha atıyosun sonra bir tane daha,hiçbirine cevap yazmıyor, sen ona yazıp o sana cevap yazmadıkça dahada hırslanıyosun, dahada acın katlanıyor, sonra dayanamayıp en son telefon açıyosun, ama telefon yine açılmıyor, ya meşgule alınıyor ya çalıp çalıp duruyor açmıyor telefonu
tabi o açmadıkça sen dahada agırlaşıyosun, boşver be bende bakayım hayatıma diyemiyosun, ısrarla aramalara devam ediyosun, mesaj yollyosun diyosunki aç telefonu sadece 2 dakika konuşalım sonra bir daha asla rahatsı etmeyecem sen diyosun
ısrarlı arama ve mesajlarındab sonra luffetmiş olarak sana telefonu açıyor ve kuru bir alo diyor, sen onu ne kadar sevdiğini anlatıyosun, onsuz yapamadığını, hatalarını anladığını, bir daha asla tekrar etmeyeceğini anlatıyosun soluk almadan, karşındaki sanki taş duvar, bitti diyorum sana, arama beni bir daha tamammı diyor,ama sen hala hiçbir tesiri olmamasın ragmen iyice zavallılaşarak aglamaya başlıyosun, onsuz yapamadığını haykırıyosun,onun kıymetini anladığını bir daha onu asla üzmeyeceğini anlatıyosun, aslında belki ilişki esnasında daha çok üzülen taraf sen olmana ragmen
onun hataları senin hatanlarından kat kat fazla olmasına ragmen sen ona bir daha onu üzmeyeceğini söylüyosun
ama karşındaki mağrur ve kibirli bir ses tonuyla beni bi daha arama tamammı diyor, kırıcı olmak istemiyorum diyor
sen merak ediyosun allah allah ne diyecekte kırıcı olacak acaba diyosun
ısrarla soruyosun
sonra seni sevmediğini, hiçte sevemediğini ve başkasından hoşlandığını söylüyor
kafandan kaynar sular dökülüyor,sen ısrarcı oldukça dahada açıkça ifade etmeye başlıyor seni hiç sevmeiğini
peki diyosun madem sevmiyordun o yaşadıklarımız neydi ? yanılmışım sevdiğimi sanmışım.ben seni sadece insan olarak seviyorum, eş v sevgili olaak değil diyor
böyle bir konuşma ile sonlanıyor telefon görüşmesi en son
giden bu şekilde yakıp yıkıp gidiyor
sevmeyen insanda vicdan olmuyor, insaf olmuyor, senin onun için ne kadar üzüldüğün, onun için emeklerin onun umrumda dahi olmuyor
aylarca bu duum sürüp gidiyor, uykusuz geceler, gözyaşları,acı
elden bişey gelmiyor giden gitmiş hatta hayatına bir başkasını almış, biz ise hala gözyaşı döküyoruz, yapacak bişe yok
en güzeli hiç aramamak
siz aradıkça onun kuyrugu dahada dikeliyor,dahada dik kafalı hale geliyor, aradıkça mesaj yollladıkça dahada uzaklaşıyor bizden
bırakın kafasını dinlesin, bırakın eksikliğinizi hissetsin, bırakın burnu sürtsün,bırakın kendini sorgulasın bendede hata varmıydı acaba diye, bırakın anlasın sizin degerinizi
siz aradıkça meaj attıkça sizden uzaklaşıyor, eksikliğinizi hiçbir zaman hissetmiyor çünkü kapı önünde beklior ve istediğnde size tekrar hemen
ulaşabileceğini biliyor
sen onu ardıkça mesaj attıkça acı çekme süren uzuyor, hep öteliyosun onu unutacağın zamanı,
sen hayatına bak. boşver onu, sen yeterki adm gibi sev, o bilmediyse senin degerin elbet bir bilen çıkar, onsuz yaşayamam deme, yaşarsın, hemde çok güzel yaşarsın, o yokken hayatında mutlu olmadınmı hiç, yine olacaksın hiç dert etme, sen acını yaşa, dibine kdar yaşa acını ama arama sorma,dibe vurana kadar yaşa acını, dibe vurmadan en tepeye sıçayamazsın, en dibe ineceksinki daha sonra en yukarı çıkabilesin
acımı çekiyosun, evet ne vr bunda cekeceksin tabi, aşk bu kolaymı, elbette üzüleceksin,üzülmemek içinde zorlama kendini, üzül
bir zaman sonra birde bakmışsın eskisi kdar üzülmez olmuşsun, hatta onu düşünmüyosun bile, biraz daha zaman geçince aklına bile gelmiyor
bir zaman daha geçince kendine kızmaya başlıyosun. neden o kadar üzülmüşümki, diyosun, neden o kadar kendimi küçük duruma düşürmüşümki, neden agladım, neden o kadar mesaj attımki diyosun,degermiydi diyosun
sonra karşına pırıl pırıl bir insan çıkıyor, ama diyosun ben snırdımki bir daha kimseyi sevemem
ne kadar yanılmışım diyosun, ondan daha fazla sevdiğini hissediyosun ve ona üzüldüğün zaman için kendine kızıyosun
bir süre sonra umrunda bile olmuyor, onu yolda biriyle elele bile görsen içinde hiçbir üüntü belirmiyor, vaaayy şuna bak sevgili yapmış kendine deyip gülüyosun
sen yeni svdiğinle emin adımlrla ilerlerken cep telefonuna veya face e bir mesaj geliyor nasılsın iyimisin diyor
allah allah diyosun
nasıl oldu ya diyosun
bana mesaj atmış diyosun, iyiyim diyosun hemde çok iyi, bu sefer başlıyor pişmanlıklıklarını arz etmeye, tmam deam edelim demeyei seni çok özledim demeye, kıymetini bilemedim demeye
şaşırıyosun, daha birkaç ay evvel bu değilmiydi ya senin ısrarların, gözyaşların, ızdırabın umrunda bile olmayan zat
ama sen zaten yanmış bitmişsin onu aşkını tekrar yakack bişe kalmamış sende
ne oldu diyosun, kuyruğun çok dikti bir zamanlar diyosun, ne oldu bulamadınmı benim gibisini diyosun, sürttülermi burnunu diyosun
ve kapatıyosun yüzüne telefonu, tamam kabalık etmiş oluyosun ama inanki senin çektiklerin yanında bu hiçbirşey
sonra o başlıyor üzülmeye, ben nasıl o lafları ettim, kıymetini bilemedim, beni o kdarda seviyor, kimse sevip deger vermedi bana o kadar bir daha diye
yani dostlar her ayrılık üzer, önce terkedileni üzer, sonra terkedeni ama mutlaka üzer
etme bulma dünyası bui kimsenin ettiği yanına kalmaz, sen acını yaşa,unut ve tekrar sev, onun ise canı cehenneme, ne hali varsa görsün
ama mutlaka ama mutlaka ısrarla arama, sadece 1 defa ara olmuyosa olmuyodur, üzerine gitme , bu sadece sana zarar veriri, unutma süreni uzatır, cektiğin acını şiddetini arttırır
kafanızı kaldırın bakın, dünyada sadece o yok sevilecek, ondan dahada çok seveceğin bir insan çıkacak elbet karsına, senin ihtiyacın olan tek şey zaman
mevlana derki
üzülme, kaybettiğin herşey birgün sana başka surette geri döner