Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ağustos 2012       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende 2 gün önce deviasyon ameliyatı oldum. Arkadaşlar doktora gittiğimde doktor bana ameliyat olmam gerektiğini söyledi. ( Burnumda kemik mi et mi olduğunu söylemedi bile ) Neyse ameliyatta local anestezi oldum ve narkoz almadım uyanıktım.Burnunuzdan iğne vuruyorlar ve o iğnenin içindeki madde genizinize kadar gidiyor bundan bahsetmemim sebebi benim damağımda bir gariplik olmuştu sanırım bundan dolayı. Öyle korkulacak bir yanı yok ama kişiden kişiye değişir. Ameliyat sırasında en kötü nokta diye sorarsanız kemikleri çıkartırken çekiç gibi bir şeyle vurmak zorunda kalıyorlar.( Bunları siz görmüyorsunuz sadece hissediyorsunuz o an biraz acıtıyor ama gözlerinizi kapatın ve sakin olun hiç bir şey olmuyor) Ameliyatım 10-15 dk sürmüştür. Tamponlarım takıldı tek sorun tamponların dışındaki boşluklardan kan akmasıydı o kadar. ! gece hastanede kaldım yemek yedim tek yasakları sigara. Ertesi gün sabah 11 gibi tamponlarımı çıkardılar. Çıkardıkları sırada hafif bir acı oluyor o da kayıp gittiğinden dolayı büyütülecek bir şey yok. Bana doktorun tek dediği şey sümkürmemin kesinlikle yasak olduğu ve bayram dolayısıyla 4 gün günü kontole gelmem gerektiğiydi. Şuan evdeyim hiç uyumadım neredeyse 1 gün geçti ağrı sizı hiç bir şey yok gelenler ameliyat olduğumun farkında bile değil şaşırdı herkes. Tek sorun kemiğin alındığı yerden sağ tarafta hala daha nefes alamıyorum umarım bu normaldir ve kısa süre içinde geçer. Akıntıya gelecek olursak grip olduğunuzda burnunuzun aktığı gibi düşünün bu daha çok katlanılası bir şey sadece kanlı geliyor ama sonradan yavaş yavaş geçiyor. Olacak arkadaşların korkmalarına gerek yok ben canlı canlı yaşadım her şeyi Msn Happy