Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Eylül 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba herkese, konsolosluğa telefonla ulaşarak bilgi alabilmek çok zor ve genelde bu yüzden çoğu insan mağdur oluyor çünkü eksik yanlş belge vermeleri nedeniyle. Benim eşim çifte vatandaş ve 25 senedir Fransız vatandaşı. Biz ilk olarak konsolosluk sitesinden Service aux Français-Etat Civil-Mariage ''Formalités à accomplir AVANT le mariage à la mairie turque'' sekmesi altındaki işlem ve belgeleri hazırlayıp İstanbul konsolosluk binası girişindeki kutuya attık yanlış hatırlamıyorsam 3 gün sonra (1 hafta içinde diyelim) eşime mail ile dönüp şu tarihten sonra evlenebilirsiniz dedi. Evlenebilirsiniz dediği tarih dosyamızı kutuya attığımız tarihten tam olarak 6 hafta sonraya denk geliyordu.( Sitede de 6 hafta gibi sürdüğü yazıyordu) Sonrasında eşimi türk vatandaşı da olduğu için Türk kimliği ile oturdğum yerin belediyesinde nikah yaptık sonra tekrar konsolosluk sitesinden Service aux Français-Etat Civil-Mariage-''Formalités à accomplir APRES le mariage à la mairie turque'' sekmesi altındaki işlem ve belgeleri yapıp tekrar konsolosluk binasında kutuya bıraktık. Şimdi Fransız evlilik kaydını-evlilik cüzdanını- bekliyoruz. Nikah öncesi işlemlerimiz çok sıkıntılı olmadı. görüşmeye çağrılmadık. Evlilik öncesi işlemler bu şekilde. Yine de sorusu olan olursa yardımcı olmaya çlışırım. Ağustos 25 te nikahımızı yaptık. Ancak bundan sonraki süreçte ne kadar bekleriz bilemiyorum. Konsolosluktan onay gelse sınav-sağlık kontrolü işlemleri kısa süre de hallolduğunu okudum çeşitli yerlerden. Bu süreçleri yaşayanların yorumlarını rica ediyorum. Teşekkürler.
Cem.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.