Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ekim 2012       Mesaj #38
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende arkadaşlara bilgi sunmak için yazma ihtiyacı duydum.2 sene önce izmir narlıderede yakalandım.Normal olarak denetimli serbestlik aldım.Kağıdım gelmesi 9-10 ayı buldu.kağıt geldi danışmanla görüştüm oda amateme yolladı .Orada isteğe bağlı hemen idrar ve kan verebiliyorsun veyahut 3 ay sonraya gün veriyorlar.Ben günde 3 ila 8 gr arası hergün içiyordum.amatemin yaptıgı testlerde %50 nin üstünde temiz çıkarsa yasal olarak temiz sayılıyor.bu yüzden 2-3 haftada temiz veren veriyor.Fakat bunlar sizi yanıltmasın hergün beraber takıldıgım arkadasım 37 gün bırakıp pis kan verdi .Bu hangi aralıklarla kullanım miktarıyla, kişinin metabolizma hızıyla, beslenmesiyle ve sarfettigi eforla doğrudan orantılı.Yani 3 sene her gün aralıksız içen biri 20 günde temiz ckma ihtimali cok düşüktür.İmkanı olanlar sauna yapsın.Birde okuduğum kadarıyla herkez zararlarından bahsetmiş bunun , birazda yararlarından bahsedelim lütfen.bu madde doğru kullanıldığında muhtesem bir motivasyon kaynagıdır sadece hayatın her bölümüne sokmamak lazım .(mesela bunu içmeden film izleyemeyen arkadaslarım var).Miğde bulantısına bire birdir 1 dk da keser.Beladan uzak tutar alkol kokain vs gbi degldir.Bunu içtiginde ben kmsenin kavga etmek istedgni yada birine sataşanı görmedim sadece huzur ister bunu içen birde abur juburMsn Happyoğlu veya kardeşi içenlere sesleniyorum para kesmek , eve kapatmak , dövmek kişiyi diğer kimyasal maddelere iter.Zaten esrarın en büyük zararı bence budur geçiş maddesidir.İçen bireyi adam yerine koyup sakince sohbet etmek gerekir ve yine içip içmeyecegine okişi karar vermelidir .Kişiye bir arkadas gibi yaklaşılmalıdır ve destek olunmalıdır.Ve emin olunuz ki bu madde alkolden daha zararlı bi madde degildir.Bronşit yapar bunu düzenli içenlerin %80i kronik bronşittir .Cigere zararlıdır fakat sigaradan fazla degil.Solunum yollarını açtığıda tıbben bilinen bir gerçektir.Ülkemizde buna cok önyargılı yaklasıldıgını ailemden ,burda okuduklarımdan gözlemledim.2 kere amsterdamda bulundum orda bilindiği gibi yasal ,aslında sadece orda degil yurtdışında cogu yerde kmse karısmaz buna ingilterede plajlarda sokaklarda içilir ama kimseye denetimli verilmez .Çünkü adamlar içenle değil satanla uğraşıyorlar bizim ülkemizde herşey gibi buda tersine işliyor.yararları ve zararları ortada , 20 sene snra kişilik bozukluguna varacak psikolojik zararlarıda var bunların hepsini ölcüp tartıp ona göre kullanmak lazım.Her insan yaşamak için kendini bi şekilde hayata motive etmek ister , bu alkololabilir , ot olabilir , hatta dine sarılmak bile olabilir sadece herseyin fazlasının zararlı oldugunu unutmayınız .