Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Kasım 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba şimdi şöyle diyeyim anlaman için bana önerilen bir yol var dı ve işime yaradı okumak bu gördügün herşey kitap,dergi,gazete anlama olayı yada yorumla ma olayı insanın okumasına algılamasına paraleldir mesela örnekle vereyim sıvavlarda bir soruyu 5 şekilde farklı anlayan ögrenci tipi vardır bunlardan biride benim mesela çok hata yapardım. Ama bir dogru cevap var algılamada seçicilik önemli neyi seçtigin önemli yada soru kalıpları derler mesela aslında o algılamakla alakalıdır çünkü algıladıgın bir şeyi gözlerin görür ve beyne aktarır ve bu bize bir daha gördügümüz zaman ben bunu biliyorum demememize neden olur öyle sorular olur ki a+b ile b+a aynı iken aynı soru iken biz acaba bu neydi dedigimiz anlarda oluyo ben sıfırdan aldım çalışıyorum çalışmak emek vermek bir yandan iyi kötü düşünmüceksin sonuçta herkes istedigi yerde olmayabilir oldugun yerde olabildiklerinde mutlu ol fakat eger kitap okursa dergi ,gazete fark etmez o zaman kendinde görecektir farklılıgı unutmadan söyleyeyim hızlı okumak anlamanın yarısı hatta tamamıdır