Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Kasım 2012       Mesaj #96
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Çalışkan mı olmak istiyorsunuz ? Aslında bu düşünemeyeceğiniz kadar basit ve aslında tek bir kuralı uygularsanız çok daha kolay olabilecek bir şey . O da kararlılık. Bir kere o sizde yoksa önce kendinizde bunu yaratmalısınız yoksa başarmanız çok ama çok zor. Bir düşünün eminim ki etrafınızda sizden çok daha iyi notlar alan çalışkan kişiler vardır. Peki onlar nasıl yapıyor ? Onlar yaparsa sizde yapamaz mısınız yani... Bu nedenle bu çok istediğiniz şeyi yapabileceğinize inanmanız ve çalışkan olmak için uymanız gereken kurallara da hep uymanız gerekir. Bunu başarırsanız herşey çok ama çok daha kolay olur aslında tam anlamıyla biter Msn Grin
İkinci önemli şey kendinize bir amaç bulmalısınız. Neden çalışıp kendinizi sıkasınız ki . Sonuçta çok iyi üniversitler okuyup iş bulamayanlar bile var. Ama bu yanlış. Bir de şöyle düşünün. Eğer iyi notlar alırsanız iyi bir liseye üniversiteye gidersiniz. Oradaki olanaklar çok fazla. Sosyal açıdan,ders açısından, öğretmenler açısından , ortam açısından. Hatta onu bile bıraktım iyi notlar alıp okul 1. 2. 3. sü olursanız artık ne kadar mutlu olursunuz bilemezsiniz. Bu nedenle kendinize çok istediğiniz bir amaç belirleyini. Çünkü o amaç sizi başarıya götürür. Amaçsız bir işi niye yapasınız ki ...
Sonra yanlışlarınızı nulmaya çalışın. Dersi dinlemiyor başkalarıyla şakalaşıyorsanız dersi dikkatlice dinleyin. Çok çalışıyor ama başaramıyorsanız iyi notlar alan birinden yardım isteyin onun çalışma progamını öğrenin ve uygulayın. Eğer öyle biri yoksa ki vardır öğretmenlerinize başvurun. Çünkü bazen siz ne kadar çok çalıştığınızı zannetseniz bile bu doğru çalışma biçimi olmayabilir.
Son olarak dediğim gibi bu programı eksiksiz uygulayın. Ayrıca bir şey öğrendikten sonra onu bir daha gözden geçirmenizi öneririm. Msn Happy Bu yöntemin yararlılığını bu sene fark ettim de Msn Grin
Umarım yardımcı olmuşumdur ....
Yazan : _Jade_