Arama

muhammet subaşı - avatarı
muhammet subaşı
Ziyaretçi
30 Nisan 2013       Mesaj #7
muhammet subaşı - avatarı
Ziyaretçi
merhabalar ben migrosun mersin mağazalarında 5 yıldan fazla çalıştım, bize tazminatını alıp çıkmak isteyen varmı diye sordular bende ben tazminatımı alıp çıkmak istiyorum dedim sebebini sordular biz tansaş formatındayız, yani migros personeli ile aynı yerde çalışıp aynı işi yapıyoruz fakat onlar bizden daha fazla haklara sahip (onların aldıkları prim ikramiye gıda çeki vs.lerin biz % bilmem kaçını alıyoruz yuvarlak olarak aramızda aylık300-400 tl oynuyor. ben 6 yıllığım bu gün giren migros personeli benden fazla maaş ve haklara sahip) bu durum benim zoruma gidiyor dedim. bana bir dönüş yapmadılar ve işten çıkarmak içir bahane aramaya başladılar, bende iş kanunun 24 maddesine istinaden bayram ve normal fazla mesailerim yatmadı diyerek( ispatlı ve şahitli) iş akdini noterden feshettim ve işe gitmedim. onlarda bana iş akdini feshedecek haklı sebebim olmadığını ve ihbar tazminatı haklarının saklı olduğunu bildiren bir mektup gönderdiler. avukata sordum işe gitmen gerekirdi hakimin takdirine kalmış mahkemeye vermene değmez dedi. mahkemeye versem kazanırmıyım ? teşekkürler