Arama

emrah yılmaz - avatarı
emrah yılmaz
Ziyaretçi
23 Mayıs 2013       Mesaj #24
emrah yılmaz - avatarı
Ziyaretçi
merhaba; ben burun kıkırdak eğriliği (nazal septum deviasyonu) ameliyatını , devlet hastanesinde 20 mayıs 2013 te oldum. tabi ameliyat genel anestezi olduğu için hiçbirşey hatırlamıyorum sonrasında ise fazla ağrı falan hissetmedim zaten ameliyattan çıkar çıkmaz kalçadan ağrı kesici yapıyorlar, toplamda 12 saat hastanede kaldım sonra eve...
burun içine silikon tampon dışına ise gazlı bezden bi bariyer yaptı doktor, burundan asla nefes alamadım, ara ara kanlı akıntı oldu, Allaha şükür hemen hemen hiç ağrım olmadı, sürekli ağızdan nefes almak çok zor, boğazdaki kuruluk birşey yiyip içememe zor tabi (3 kilo verdim 2 günde buda bonus) ama ağrı çekmekten iyidir dedi...
tampon ve bariyer 22 mayısta öğlen vakti çıkardı doktor. inanın hiç ağrı olmadı sadece içerideki tampon burun deliğinizden büyük geri düşmesin diye herhalde, tam burun deliğinizden çıkarken hafif acı oluyor ama öyle aman aman bir ağrı değil yani...
şu an burnumdan nefes alıyorum burna el sürmek yasak, kuru kan falan dokununca sancıyor tabi 5 gün sonra onlardan da tamamen kurtulcam inşallah. vede ameliyat acil değilse kışa erteleyin, sıcak havalarda kanama daha fazla olurmuş zaten doktor eve yollarken serin ortamda bulun diye tembih ediyor...
yani arkadaşlar bu ağrı sancı olayı biraz hastanın bünyesiyle, biraz doktorum maharetiyle alakalı, malum biz türklerin de canı tatlıdır, gripte bile yatağa düşen milletiz sonuçta...

ŞİFA BEKLEYEN HERKESE RABBİM ACİL ŞİFA VERSİN İNŞALLAH, HERŞEYİN BAŞI SAĞLIK GERİSİ HİKAYE ;D