Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Temmuz 2013       Mesaj #54
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
recepkaymak adlı kullanıcıdan alıntı

BİZİM KADERİMİZİ YAŞAYACAKLARIMIZ GÜNAHLARIMIZI ALLAH CC BİLİYOR.. PEKİ BİZ NEDEN YAŞIYORUZ ...? O BİZİM NE OLAÇAGIMIZI BİLİYORSA BİZ ÖLELİM?

Demek istediğimiz şey şu ki misal; bir kız intihar edecek ve sonucunda cehenneme gidecek( kendi canına kıyanlar mutlak cehrnneme gidecektir) velhasıl, Allah bunun böyle olacağını evvelden biliyordu, neden bu kız cehenneme gitti bu kızın yeri önceden bilinen daha doğmadan mükafatlandırılmış cennete giden kızlardan farkı neydi ne yapmıştı ona , başından yeri belli olan bu kıza Allah cehennnem yerine cennetinde yer verebilirdi neden Allah kullarını bile bile ateşe gönderiyor... Sorularımı çoğsltabilirim ama mecalim kalmadı herdefasında iki kader var birini Allah belirliyor birini sen belirliyosun demeyin lütfen. Eğer Allah benim bu yazıyı ta 1000 yıl öncesinden yazacağımı biliyosa ve mü'min mi ateist olarakmı öleceğimi biliyorsa ve cnnt veya chnnm de yerim hazırsa bu yaşam benim elimde değildir ve benim hiç bir suçum yoktur. Şuan oruçluyum Allaha inanmak istiyorum çünkü böyle bir sitemin kendiliğinden varolabileceği çok mantıksız geliyor ama gel gör ki işte kendi içimde cebelleşiyorum (not: lütfen madem inanmak istiyosun böyle şeyleri düşünme demeyin!)