Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ağustos 2013       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İstanbul Üni. adalet mezunu olarak bu bölümü tercih etmeden önce bir kez daha düşünün derim. Kısacası önemli olan niyettir arkadaşlar. Sırf üni. ortamı olsun diye okuyacak olan varsa gitsin başka bir yüksekokulu seçsin. Zira adalet myo' da öyle hayal ettiğiniz kop kop bir üni. ortamı yok.Dersler sıkıcı ve zorlu olduğundan insanın okuyası kalmıyo yeminlen. Velev ki bu bölüme gerçekten isteyerek geliyorsunuz. O zaman hazırlanın arkadaşlar sizi sıkı bir çalışma temposu bekliyor. Tahminen 2 yılda alacağınız hukuk dersleri sayısı 15-20 arası değişir. Sınavların çoğu klasiktir ve cevap kağıdı olarak önünüze genelde çarşaf kağıdı koyarlar. Herneyse zorlu bir 2 yıllık eğitimden sonra 'şimdi ben ne oldum' sorusuna verebileceğim cevap muhtemelen 'hiçbirşey'. KPSS ile memurluk kazanamayıp ve Dgs sınavıylada hukuk fakültesine geçememişseniz hiçbirşey olamamışsınızdır. İcra bürolarında çalışacam derseniz %99 icra işleri yapan bir büroda çalışacaksınız. Adliyede dosya takipi dökümantasyon işleri, tahsilat işleri vs. kusura bakmayın ama köpek gibi çalışıp asgari ücreti aldığınız zaman şükredeceksiniz. Ufak bir tüyo.. Adalet mezunu olup ingilizceniz varsa( yoksa kesinlikle öğrenin) büyük bir şirketin hukuk departmanında doyurucu bir ücretle işe başlayabilirsiniz. Oradada yapacağınız iş şirketin hukuksal işlerine avukata yardımcı olmaktır. Hukuk fak. geçmeyi düşünen arkadaşlar biraz üzülebilir ama DGS ile hukuk fak. geçmek gerçekten zordur. Geçene zaten HELAL OLSUN demekten başka yapacak bir şey yok..Bana sen mezun olmuşsun napıyorsun? diyen varsa ben biraz şanslıyım o kadar Msn Happy