Arama

baykanbelirdi - avatarı
baykanbelirdi
Ziyaretçi
3 Eylül 2013       Mesaj #26
baykanbelirdi - avatarı
Ziyaretçi
kompetankedinin dediğini aynen yaptım. Diğer iki kutupsuz kondansatörü de bugün değiştirdim.

Sabah Kadıköy'e Yazıcıoğlu hana gittim. Aradığım her şeyi orada buldum. Hana girer girmez tam karşıda en dipteki amcadan kutupsuz kondansatörleri aldım. Tanesi 1.5 TL. Yani 3 TL oraya verdim. Ayrıca durumunu beğenmediğim (çevresindeki baskı devre kartı ısınmadan sararmıştı)10 V 1 amper zener diyodu da değiştirdim. Onu da 4. katta buldum.

Triyak deniyor sanırım. Onları da buldum ama tanesi 5 TL den 2 tane alamadım. Ay sonu malum. Zaten yine başarısızlıkla sonuçlanırsa son çare onları alacağım.

Marşa bastım şu anda daha 13.7 dereceye düştü. Hadi hayırlısı bakalım.

Biraz mesaj kalabalığı yaptım. Admin kusura bakma. Her şey yolunda ise bir kaç gün sonra belirteceğim.

Özet.
2 kondansatör değiştirmek durumu iyileştirmekle birlikte, kapaklar açılıp kapandığı sürece buzdolabının kararsız soğutma çabaları (fanın az dönmesi) sıkıntı yaratarak dolap alt kısmının sıcaklığının yavaş yavaş yükselmesinin önüne geçemedi. Ama sıcaklık daha yavaş yükseldi.
Sonuçta Kutupsuz kondansatörler ve zener diyot da değiştirildi. Dolap şu anda deneniyor.

Herkese sevgi ve saygılarımla