Arama

Devrimci ne demektir? - Tek Mesaj #8

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Eylül 2013       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Devrim kelimesi, devirmek 'ten gelir, devirmek ve daha (iyi) olanı kurmak demektir.. herkes kendine göre devrimci olabilir, bir faşist devrimcide olabilir bir demokratik devrimcide ancak faşist devrimciler yok olmaya mahkumdurlar. ülkelere göz atarsak örneğin; iran islam devrimi veya rusyada sosyalist cumhuriyet devrimi, ama dünyada ki toplumlar'ın ezici çoğunluğu marx'ın sosyalist cumhuriyet devletini ve daha sonraki aşama olan komünist toplumu çağın gerekliliği olarak kabul eder ve savunur ancak, kapitalist-emperyalist devletlerin çoğunluğu kendi hükümlülüğünü ve iktidarını (sömürgecilik yaparak) devam ettirmek için sosyalist-komünist düşüncelere ve devrimcilere vahşetle saldırmaktadırlar ve insanlar hükümeti devirmekten kaçınmak durumunda kalırlar, fakat bazılarımız başı dik ve onurluluğunu, canına ve malına üstün görmektedir ve meşru olarak hak ve hukuk müdaafası yapmaktadır, ve emperyalist hükümetler tarafından çeşitli işkencelere tabii tutulmaktadır ve bu devletler halkına karşı korku politikası uygulamaktadır, ancak yıkılmaya mahkumdurlar. en baariz örneği, italyan faşist cumhuriyeti (lideri: musollini)> halk tarafından faşist cumhuriyet yıkılmış ve tarihe karışmış ve demokratik cumhuriyet yerini almıştır. günümüzde yaşayan devrimcilerin büyük çoğunluğu sosyalist devrimcilerdir, fakat sosyalist ve komünist olmayan devrimcilerde vardır bunlar, kemalist devrimciler, devrimci müslümanlar olarak örnek verilebilir. bunlarda demokratik cumhuriyeti savunurlar. bana göre atatürk bu ülkeye zaten sosyalizmi getirmiştir fakat bu devlet sosyalizmidir.. yani devlet eliyle yönetilen sosyalist bir yönetim, bu yönetimin adı demokratik türkiye cumhuriyeti olmuştur, ancak yarı-sömürgeci hükümetlere yerini kaptırıp bugün ki faşist hükümeti oluşturmuştur.. bana göre günümüze ideal olan yönetim sistemi işçi-köylünün yani emekçiler'in ortak yönetimindeki sosyalist bir cumhuriyettir. öğrenmek isteyen varsa ikinci el bilgileri bir kenara bırakıp karl marx'ın orjinal kitaplarını okusunlar..