Arama

League of Legends - Tek Mesaj #7

CharlieScene - avatarı
CharlieScene
Ziyaretçi
6 Nisan 2014       Mesaj #7
CharlieScene - avatarı
Ziyaretçi
League Of Legends'in yapısı takım oyunu ve mekaniğe bağlıdır,

Eger oyunu tek başınıza oynarsanız kaybetme şansınız daha fazladır
karşınızdaki adamın ne yapcağını düşünün bu size bir avantaj olur,
kendinizi botta geliştirmeyin sürekli sürekli bot atarsanız eğer normal insanların
ne yapçağını bilemezsiniz ve ortada kalırsınız ve kolay kill olursunuz.

Oyunda 5 ana rol vardır ancak bu en az 20 levele kadar 4 rol olur daha sonradan bu 5 rol olur
Siz şimdi nasıl 5 ana rol 4 rol oluyor derseniz eğer şöyle diyeyim,

Oyunda

AD Carry-Saldırı Vuran Oyunu Taşıyan Kişi
Support-Lanelere gidip laneyi tutan kişiye yardım eden genellikle AD Carry'nin yanında bulunur
Mid:Middle den gelmektedir orta koridor genellikle ability powerlar olur ancak adde olabiliyor
Solo Top Burda 1v1 kapışılmaktadır middeki gibi ancak 20 levele kadar 2v2 olur ardından 1v1 olabilir
Jungle jungle 20 levelden sonra rastlıyabiliriz jungle Sihirdar Vadisinin ortasındaki yaratıklarıyla kasılan laneye gidip kill salan rahatlık sağlayan kişidir

--------------------
LoL'deki bazı kavramlar

GG : Game İyi oyundu
GG WP:Good Game Well Play İyi oyundu güzel oynadınız
GG Easy: Good game easy İyi oyundu kolaydı genellikle dalga amaçlı söylenir
Gank:Jungler'ın laneye gidip ani atack yapmasıdır
SS: Düşmanın lanede olmamasıdır
Lane:Koridor (top,mid,bot vb)
GJ:Good Job İyi iş!
Pre-Premade:Beraber girdiğiniz arkadaşlarınız veya arkadaşınız
--------------------

Rün

Rün nedir ? Rün belli ıple alarak oyun başında fazladan ad,ap,zırh,büyü direnci vb şeyleri veren nesnelerdir

rünleri 20 levelden sonra yavaş yavaş dizmeye başlayın

--------
Bu kadar anlattııık, şimdi olduk 30 Level birazda dereceli maçlardan bahsedelim.

Dereceli maç nedir? dereceli maç atarak sizin hangi kümede oldunuzu gösterir unranked'sanız eger 10 maç atarsınız belli galibiyet ve bozguna göre sizi kümeye atar.ancak TR Serverınde cok troll ve feeder oldugu ıcın pre girmenizi öneririz.
böylelikle oyunu taşıyabilime şansınız olabilir

LoL'de kümeler bunlardır;

Bronz
Gümüş
Altın
Platin
Elmas
Şampiyonluk

Her ligin 5 seviyesi vardır örnek Bronz I Bronz II Bronz III Bronz IV tarzı oyunun en düşük ligi
Bronz V dir şunu bilin Bronz I Bronz V den iyidir.

Eğer kendinizi ben iyi oynuyorum eli taşıyabilirim diyorsanız dereceliye rahatça girebilirsiniz ancak yaa ben iyi oynıyamıyorum pek derseniz PvP de kendinizi geliştirin derim msn wink

İyi oyunlar

Herangibi bir sorunuz olursa LoL Nickim: SuperLive skypem:b3r0s3