Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Nisan 2014       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm.bende 20 gündür içmiyorum bıraktım Allahın izniyle sigarayı.Yorumları okudum herkesin kendine göre haklı sebepleri var ama herkesin ortak noktası TİRYAKİYİZ demesi evet doğru bu illeti bırak demek kolay.hep kızardım bırakıpta bana akıl verenlere. yok anında bırak,kısmen azalt falan filan.tamam be kardeşim sen bıraktın ama ben yapamıyorum derdim içimden ne bileyim.Taki parmak uçlarımdaki uyuşmaların başlamasına kadar.İşte o an kararımı verdim ve aradım 171 i.gittim doktara anlattım herşeyi dedi ilaç (Zyban) yazıyorum ve 15.nci günün sonunda içebiliyormusun bi dene dedi.Yinede inanmadım ama aldım ilacı önceleri korktum ilaç deprosyon ilacı dedim bir yeri düzeltirken başka bir yerde arıza yapmayalım dedim.ve kullandım 1.2.3 gün oldu ağzımın tadı değişti sigara içerken. içme hissimi ilaç ötelemeye başladı git gide tiksinmeye başladım.Ama yan etkileri oluyordu ilacın geceleri garanti rüya görüyordum ayrıca göz kapaklarımda diken varmış gibi geceleri uykusuzluk.Afedersiniz birazda semeleşmiştimMsn Happy) Arkadaşlarım birşey soruyordu soruya konsantre olmak için5 dakika duruyordum.Ama sizleri korkutmak değil amacım iyi tarafı artık sigaradan nefret ediyordum.ve 1 nisan günü kendime korkunç bir şaka yaptım ve sigarayı bıraktım.Hala inanamıyorum çünkü ne bir kriz ne off dayanamıyorum lafları yoktu.Çok kolay bıraktım ki ben 20 sene sadece ramazanda iftara kadar sigarayı bırakan biri olarak.parmaklarımdaki uyuşmalar gitti. 10 gün öksürük oldu.ağzımda ve dudaklarımda çıbanlar ve yaralar çıktı.onlarda olurmuş normalmiş.inanırmısınız sabah kalktığımda kahvaltıyı yapayımda hemen yakayım hissi yok ama bazen unutuyorum bıraktığımı canım çekiyo ama yoo diyorum.Allahım bırakmak isteyen kardeşlerime sen yardım et.bu bence çok büyük bir bağımlılık.hepinize saygılar.