Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Haziran 2014       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bakın arkadaşlar olay şu:
-"Baba ben sizin gurur kaynağınızım değil mi?" (Her ne olursa olsun evet diyecektir)
-"Tabii ki"
Bu iltifatı koz olarak kullanın
-"Peki madem öyle neden bir karşılık veya sonuç göstermiyorsunuz?" (Bu soru ardından şaşıracaktır)
-"Ne gibi mesela"
-"Okulda benden daha tembel ve hak etmeyen çocukların ellerinde telefon,hava atıyorlar,küçük duruma düşüyorum.Sizce de artık bir telefon alma vakti gelmedi mi?"
Bakın arkadaşlar;kendi babamdan bilirim iyi de olsalar kötü de olsalar yavrularının haksızlığa ve küçük düşmeye uğramasına dayanamazlar.Bu sorunuzun ardından iki cevap türü vardır:Bakarız(hani şu klasik laf) ve Daha erken
Daha erken lafından başlayalım:
Bu laf o anı kurtarma lafıdır.Ve hemen ardından bir bahane bulunur(Yaşın küçük,zararlı vb. )
Bakın unutmayın burada babaya veya anneye küsme durumu kesinlikle olmayacaktır.
Tamam baba,fakat ben de çalışmama devam ederim ama bu baskılar beni nasıl etkiler bunu bilemem(Trip atma veya küsme durumu diye anlamasınlar diye babacım veya güleryüzle konuşmak avantajınız olacaktır)
Bu durumdan lafı geçiştirmek için bakarız lafına dönerler.
Bakarız lafı babalar için hem iyi hem kötü bir kozdur.
İyi TarafMsn Surprisedlayı geçiştirir.
Kötü Taraf:Karşıdaki kişi hatırlarsa zor duruma düşer:"Baba sen bakarız demiştin hani,zamanı gelmedi mi sence de ?"
Karşıdaki tarafa yalan veya sözünü tutmama izlenimi vermemek için kabul edecektir Msn Happy