Arama

hkobak456 - avatarı
hkobak456
Ziyaretçi
17 Temmuz 2014       Mesaj #20
hkobak456 - avatarı
Ziyaretçi
Bence dünyada en zor ikna edilen baba benimki

Arkadaşlar ben babama karşı okadar taktik geliştirdimki inanamazsınız şimdi birkaçını size yazıcam

Arkadaşlar ilk önce babanızı yumuşatmanız lazım , bunuda en sakin ve dışarıya açık olduğu anda yapmalısınız(eğer babanız kolay sinirleniyorsa) mesela babanız tartışma programları veya siyaseti seviyorsa televizyonda izliyorsa onunla reklam geldiğinde falan konuşun çünkü 2 yıl önce babama bir istekte bulundum sus falan dedi bikaçkere televizyon izliyou tabi sonra konuyu kapattı alamadık oyüzden babanız iş yaparken konuşmayın sizi dinlemeyebilir veya işden geldiğinde biraz oturup dinlenmesini bekleyin eve girdiğinde hoşgeldin diyin farklı konular açın oda sizinle konuşmak isteyecektir en uygun zamanda söyleyin bunu nasıl yapacaksınız mesela babanızın telefonunu kaldırın biyere oturun yanına saati sorun kolunda saat yoksa telefonu arayacaktır bulamıyacağı için o an sizin için en uygun zamandır "Baba sencede bana telefon alma zamanı gelmedimi ?" işte bu sizin için açılış gibi bişey olacaktır dediğiniz an onun ne dediği önemli değil sadece olumsuz cevap vermesin yeter kızmasın (eğer çok küçükseniz kızar tabii) mesela size napcan sen telefonu dedi hemen tartışmaya başlamayın acındırın kendinizi sınıfta herkesin falan var diyin herkes tenefüste telefon açıyo ben onlara bakıyom diyin bu babanızın dikkatini çeker konuyu yavaş yavaş kapatın. ertesi gün elinde bir telefonlaa gelmemişse bilgisayardan telefonlara falan bakın ekrandan telefona falan dokunun son olarak gerçek bi dostunuzunun olması lazım eve babanız geldiğinde onu eve çağırın babanızın yanına oturun arkadaşınızın telefonunu çarkasını isteyin (dokunmatik olsun güzel bişey olsun) ona bakın telefonlar oynarken konuşun ooo ne kadar güzel falan diyin son noktayı koymak için arkadaşınıza daha önceden eve geldiğinde size telefon sorsun babanızın yanında "sende getirssene telefonunu veya .bana numaranı varsene" desin sizde benimkini şarjı bitti deyin arkdaşınız 10 dk sonra gitsin babaızın yanına oturun ve diyinki"Baba bana telefon almak için durumun iyi değilse sadece ne zaman alableceğini söyle" diyin ARKADAŞLAR İŞ BİTMİŞTİR BUNDAN SONRA SABIR LAZIM