Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ağustos 2014       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Geçen hafta annemlere sormadan akşam saat 22.00 de cafe&bar bir mekana gittim iki kız arkadaşımla. Biri çok yakın bir arkadaşımdı. Annelerimiz de çok yakın arkadaşlar. Diğer kız arkadaşımı iki gündür tanıyordum. Tesadüfen tanışmıştık. Gittik ve annemlerin izin vermediğini bildiğim halde bira söyledim. Yeni tanıştığım kız rakı söyledi. Ve biz daha reşit bile değiliz. Yakın arkadaşım da bira söyledi. Biraz süre geçtikten sonra annelerimiz geldi. Evet yakın arkadaşımın annesi ve benim annem geldiler. Film gibiydi. Dram film... Gözlerinde ful hayal kırıklığı vardı. Arkadaşımın annesi bir süre konuşmadı bile. Bizi rezil etmemek için arka masaya gittiler. Mesaj attı bana annem 'arka masaya gelin' diye. Gittik, bayağı bir nutuk çektiler. Oysaki bizim kötü bir niyetimiz yoktu. Merakımızdan gelmiştik. Ancak annelerin gözünden öyle değildi. Çünkü evden çıkarken 'parka çıkıyoruz' demiştik. Herneyse daha sonra bizimle konuşmaları bitince yeni kızla konuştular. Ne konuştular bilmiyorum ama kız ağlayarak çıktı. Şimdi üstünden ya bir ya da iki hafta geçti. Hayatım cehennem gibi. Akşamları parka bile çıkamıyorum. Bitek sabahları. O da kısıtlı bir şekilde. Keşke diyorum. Keşke gitmeseydik oraya. Yeni tanışmıştık ama o kızı sevmiştim. Annelerimiz onun yüzünden olduğunu düşünüyor ama bunu biz de istemiştik. Herneyse. Artık 21.30 da evde olmam gerekiyor. Bugun 22.00 da gelmek zorunda kaldım çünkü istanbulda fena yağmur vardı ve parktaki çardakta tıkılı kaldık. Babam beni bir kez aramış, duymamışım. Arkadaşımdan annem aradı. Eve gelmemi söyledi. Eve gittim. Babam' seni aradım açmadın. Demek sen bizi ciddiye almıyorsun. O zaman 21.30 a kadar da yok akşamları dışarı çıkmıyorsun artık bitti' dedi. Bi an afalladım. Bir kez aramıştı ve ben onu duymadım diye böyle olmuştu. Demekki o kadar güvensizlerdi artık bana karşı. Şimdi onların güvenlerini kazanmaya çalışıyorum. Şunu gördüm ki yaptığın şey yanlış olsa bile yalan söylememeliymişsin. Çünkü o akşam orada olduğumu anneme söyleseydim şu an daha iyi bir durumda olucaktık. Baya uzun yazdım ama umarım birileri görür ve benim yaptığım hatayı yapmaz.