Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Nisan 2015       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba. benimde sağ alt dudağım, sağ çenem, sağ yanağım ve dilimin sağında uyusma ve karıncalanmalar var. 15 gün önce doktora gittim. emar, ultrason kan tahlilleri derken sonuçlanmaları 2 hafta sürdü. bu arada uyuşmalarım daha da arttı. sonuçları doktora sundum. kolestrolümün fazla olduğunu ve kanımda phtılaşma olduğunu söyledi hepsi bu kadar. bunun için yazılan ilaçları dahi alamadım. çünkü rapora kolestrol değeri yazılmamaış. 2 hafta geçmesine rağmen tedaviye dahi başlayamadım. rahatsızlığım ve uyuşmalar her geçen gün daha da artıyor ama derdimi anlattığım doktorların hiç umrıunda bile değilim. tek bir ilaç yazıp sıradaki hasta diye seslenip bizi adeta odadan kovuyorlar. Korkumuzdan birşey soramıyoruz. Malesef ülkemizdeki doktorlar hastaları küçümsüyor kendilerini çok çok büyük görüyorlar. Mütevazi, insan evladı doktorlarda azınlıkta. İnsana saygısı olmayan, hastayı psikolojik olarak rahatlatmayı bilmeyen, onunla konuşmaktan imtina eden kendini beğenmiş doktorlarla karşılaşmaktansa inanın o hastalığı çekmek daha katlanır bir durum. Doktorlarımızın Avrupadaki gibi alçak gönüllü, içten, işini özveriyle yapan, insan odaklı fesefeyle çalıştıkları bir sağlık sisteminin özlemi içindeyim. Saygılarımla. Zafer Bingöl/Erzurum

Maalesef detaylı bilgiye sahip olmadığınız bir konuda genelleme yaparak yanlış yorum yapmışsınız,ki insanımız genelde böyle yapar.Ülkemizdeki doktorların hiçbirisi hastaları kümsemiyor,böyle düşünenler kendilerini küçük görüyor.Sıradaki deyip adeta kovuyor demişsiniz.Ama dediğim gibi hiç düşünmeden konuşmuşsunuz.Sistemin sağlığı ve sağlıkta çalışanları ne hale getirdiğini,bir doktorun günde kaç hasta bakmak zorunda kaldığı,karşılığında yeterli minnet ve saygıyı görüp görmediği,onun da bir ailesi ve yaşantısı olduğu,en önemlisi onun da bir insan olduğu hatırlanmadığı sürece karşılıklı yanlış anlaşmalar önyargılar devam eder.Sisteminçarpıklığı ve yetersizliği önyargı ve birbirini suçlamaya itiyor,ama çoğunlukla bu sorunlarıntemelinde işletilen sistemin çarpıklığı yetersizliği olduğu kimsenin aklına gelmiyor.Hemen birbirimizi suçlamayıp işin içinden çıkmak kolay olduğu için bu yolu seçiyoruz.Avrupadaki doktorlar burdaki doktorların ne bilgi açısından ne de insanlık açısından ellerine su dökemezler. Avrupada yaşayan vatandaşlarımız söylüyor bunu ben değil.İnşallah insana önem verilen ve insanların da birbirlerini yemediği bir gelecek için umutlarımız tükenmez.Filler tepişir,arada çimenler ezilir...
Sayılarımla...