Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Eylül 2015       Mesaj #55
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu bilgilerin birilerine yarayacağını düşündüğümden sizinle paylaşıyorum.Eşimle çocuk yapmaya karar verdik.3-4 ay denedikten sonra eşim jinekoloğa gidip kontrollerini yaptırdı.Herşey normal olduğunu söylemişler.Eşinizde bir ürologa gidip kontrollerini yaptırmalı demiş.Her ne kadar gurur yapıp gitmek istemesemde randevu alıp, okmeydanında özel bir hastaneye gittim.Doktor muayene ederken direk varikoselsin dedi.Film çektir ve test yapalım dedi.Ergenlik yıllarından başlayan bir şeymiş.Varikosel damar genişlemesiymiş.Genişleyen damarda kan iyi ilerlemediği için pis kan kasıklarda kalarak yumurtalıklardan önce birinde daha sonra bir diğerine geçerek küçültmeye ve kurutmaya başlıyormuş.Benim sol yumurtalığım küçülmüş.Her ne kadar küçüklüğümde ateşli bir rahatsızlık geçirip, geçirmediğim sorulsada emindim, geçirmemiştim.Tek fark edebildiğim ergenlik yıllarımda meninin daha tazikli gelirken 30 yaşımda daha düşük geldiğiydi.Yenibosna ve Bayrampaşada bir özel hastaneye daha gittim.Özel labratuarlarda daha detaylı baktıralım diyip çapa ve b.evlerde birer lab. yönlendirdiler.İyice morelim bozulmuş, üstümü her doktorda çıkarmak zoruma gitmişti.Bir tanıdığım vasıtasıyla bu konuda tavsiye edilen bir doktora daha gittim.Doktorun adı Mete Ener dir.Ameliyatı sgk mı kullanarak cuzi bir rakamla özel bir hastanede mikrocerrahi ile yaptı.Ameliyat 35 dk sürdü.Büyütülecek hiç tarafı yokmuş.12 de ameliyat olup aynı gün akşamı 8 de evime gittim.2 günde bir pansuman yapıp 1 hafta banyoya gitmiyorsunuz.Dikişler eriyen dikiş olduğu için dikişleri almadılar bile.10 gün sonra denize gitmeye 15 gün sonrada halı sahada futbol oynamaya başladım.Ameliyat sonrası doktor ameliyatta ciddi varikoselin olduğunu gördük.İyikide ameliyat olmuşsun.Yumurtalığın anında tepki verdi.3 ay boyunca e vitamini ile sayı artırıcı bir ilaç vereceğim dedi.Menimde şimdiden ciddi artış oldu.Bu konuda üzülen değerli arkadaşlarımı bilmesi gerekir.Söyleyeme utanıp, sıkıldığınız bu konu, çok araba kullanan, telefon kullanan, çok ayakta durak, sıcak ortamda kalan, çok oturan bir çok insanda görülmektedir.Tanıdığım biri varikosel ameliyatından sonra eşi 1.5 ay sonra hamile kalmıştır.