Arama

TubaNU - avatarı
TubaNU
Ziyaretçi
20 Ekim 2015       Mesaj #6
TubaNU - avatarı
Ziyaretçi
Ben İzmire 2014 Haziran ayında taşındım. Oğluma taşındığımız ilde bir üniversite hastanesinde özel öğrenme güçlüğünün alt tanısı olan DİSLEKSİ Tanısı konuldu. O zaman o kadar çaresiz kaldım ki bu konuyla ilgili hiçbir bilgim yoktu günlerce araştırdım fakat çözüm olarak ne yapacağımı bilmiyordum. Taa ki İzmire taşındıktan sonra oğlumun okulundan bizi özel öğrenme güçlüğü alanında çalışan fatma Özcanlıya yönlendirdiler. Fatma hanımla da ilk tanıştığımızda bir sürü SORU kafamı kurcalıyordu inanın hiç ümidim yoktu oğlum eğitim hayatı ile ilgili. Ancak fatma hanımla tanıştıktan sonra öncelikle o güler yüzü, sevecenliği, İçtenliği bana çok samimi gelmişti ve inanın o gün oğlumun fayda göreceğini inanmıştım. Sadece ben değil oğlum da fatma hanımla görüştükten sonra bana verdiği ilk tepki "anne ben bu merkeze gelmek istiyorum. Fatma abla bana Çok yardımcı olacak ve ben okulunda başarılı bir öğrenci olacağım dedi" . Biz bu görüşmeden sonra haftada 1 saat fatma hanımla çalışmaya başladık yaklaşık dokuz aydır devam ediyoruz ve benim oğlum okulun sınavlarında en sonlarında öğrenciyken, sınavlarında hiç doğru SORU yapamazken şuan bir yada iki yanlışı anca çıkıyor ve ilk okumaya yaklaşık 10 kelimelerle başladık şuan 1 dakikada 180 kelimelere kadar çıktık. Bu durumdan okulda çok mutlu ve oğlum şuan takdir alıyor. Buradaki bütün ailelere sesleniyorum kesinlikle böyle tanı olan aileler ümidini yitirmesin bu işin tek çözümü iyi bir eğitimci ve planlı eğitim. Eğer İzmirde oturuyorsanız kesinlikle Çocuk psikiyatrisi DR. deniz tirit Karaca'nın kliniğinde çalışan fatma Özcanlıya ulaşmanızı tavsiye ederim. Zaten oraya gittiğinizde fatma Hanım'ın çalıştığı velilerden olumlu yanıtları orada alıyorsunuz. Sadece zamanında çaresiz ve ne yapacağını bilmeyen bir anne olarak yaşadığım zorlukları düşünerek bu durumu sizlerle paylaşmak istedim. Herkesin çocuğuna eğitim hayatlarında başarılar diliyorum...