Arama

Nil - avatarı
Nil
Ziyaretçi
10 Şubat 2016       Mesaj #44
Nil - avatarı
Ziyaretçi
Buraya yazmak istedim çünkü ameliyat olmaktan çok korkuyordum ve çok erteledim.Son iki yılı hasta geçirdim.Nefes aldığınızı zannediyorsunuz ama almıyorsunuz.Benim en büyük sıkıntım alerji diye biliyordum.45 yılımı doktorların ilgisizliği yüzünden sürünerek geçirdim.Önceleri kaşınan bir burun,boğaz. Ağrısı ,geniz akıntısı,günlerce süren soğuk algınlığı vardı.Geçen yıl yeni boyanan sınıfın kokusu beni acile götürdü.Durum vahim şekilde kötüye gitti.Uykudan tıkanarak uyanıyor ,kalbim sıkışıyor,başım tarif edilemiyecek şekilde ağrıyordu.İlkkez bir doktor film istedi ve ameliyat dedi.Oralı olmadım,sürünmeme debelenmeler eşlik edince iyi bir doktor arayışına girdim.Doçent Bayram veyseller'i internetten tesadüfen buldum.Çok az konuşan eli hafif bir doktor.Emar istedi sonuç;septum deviasyon,etlerde büyüme,sinüs boşluğunda bir kist,bir adet tümör bulundu.Beynimden vuruldum.Bayram bey sinüs kist ve tümörümün zararsız olduğunu ama septum deviasyon ve konka küçültme ameliyatı olmam gerektiğini söyledi.25 ocak 2016 da hastaneye yattım.En son 10 .00 da su içtim.öğlen 13 .00 te ameliyat giysilei giydim.Damar yolu açıldı,kan tahlilleri yapıldı.Görevli hemşire gelip bir sürü sorular sordu.Saat 5.00te sedyeyle odadan alınıp ameliyathaneye götürüldüm.5-6 kişi beni bekliyordu.Kalp atışlarım hızlandı.Görevliler sakinleşmem için beni konuşturuyorlardı.Doktorum geldi ve yüzümde bir uyuşma ile uykuya daldım.Görevliler adımı söylüyorlardı.Elim yanağımdaki gözyaşlarını sildi..gözlerimi açamıyor ama herşeyi net duyuyor ve cevap veriyordum.Odama çıkarıldım.Konuşmakta zorlanıyordum.Ağrı ,acı yoktu ama üstüme ağırlık çökmüş konuşnak istemiyor gözümü açamıyordum.3 saat birşey yiyip içmeyecektim.Sonra tanesiz biraz çorba ve tanesiz hoşaf içtim.Tuhaftır ne acıkmış ne de susamıştım.Sonra doktorum gelip baktı ve akşam 23.30 da gelip kontrol edeceğini söyledi.Narkoz tuhaf hissettiriyor,acı ağrı yok.Eşim kavanozda getirilen iki uzun kemik parçasını gösterdi inanamadım.Bir fenalık hissi dışında iyiydim ve sanki ameliyat edilmemiş ,beni işletiyorlar gibi hissediyordum.Hala da Bayram beyin yediği tavuk kemiklerini verip beni postaladığını düşünüyorum😀Neyse dediği saatte doktorum geldi ve gidebilirsin dedi😳Aaa halbuki kalırım sanmıştım.Başım döndüğü için eşimin kıluna girerek eve döndüm.Burnumda silikon tamponlar,dudağımın üstünde gazlı bezle sıkıntılı günler geçirdim.Silikonlar tıkandı,okyanus suyu sıkarak açılmasını bekledim.Burnunumdan sızıntı şeklinde kan geliyordu.Başı öne eğmek yasak kanama artıyor.Tuhaf hala ağrı yok.İki yastıkla yattım.Herşey normal ama tıkanan burun fena😣Sonra sonra tıkanma durdu,silikon 8. Gün çok kolay çıktı.Sıktığım bir şişe okyanus suyu iile yaramış.Ooo bir ferahlık özgürlük😜Fakaaaat baş dönüyor.akşama burnum yine tıkandı, iki gün sonra doktorum kontrole çağırdı.Herşey yolundaydı.En temiz burun iltifatı aldım😄.Sonra gelsin baş ağrıları ,tıkanıklık.Okyanus suyu ike temizliğe devam.Burnum dan çıkamayan garip bir yaratık lavaboya düştü.Sülük gibi ,pişmemiş et kıvamında birşey.Salgılar kuruyup sertleşmiş ve sanırım sinüs boşluğunun şeklini almış.Bugün ameliyat olalı 18 gün oldu ve hala bir baş ağrısı,tıkanıklık var.Doktorum bir ay sürer diyor.Sonuç olarak sıkıntı yaşıyorsanız hemen ameliyat olun.Ama ameliyattan çıktım harika nefes alıyorum muhabbetlerine çok pirim vermeyin.Her bünye farklı.Ben ameliyata dair hiç acı çekmedim.Hala o kemiklerin bana ait olduğunu sanmıyorum😃😃😃Ama en nihayetinde ameliyat, doktorunuzu iyi seçin. Herkese rahat uykular,derin derin nefesler diliyorum.