Arama

Mehmet Demirkol - Tek Mesaj #1

Jumong - avatarı
Jumong
VIP Bilim 🌘🚀
21 Eylül 2016       Mesaj #1
Jumong - avatarı
VIP Bilim 🌘🚀
Ad:  Mehmet Demirkol kimdir.JPG
Gösterim: 244
Boyut:  52.8 KB

Mehmet Demirkol

, 1970 yılında İstanbul’da doğmuştur. Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. Mehmet Demirkol, bir süre halkla ilişkiler sektöründe metin yazarlığı yaptı Yazarlığa Gazete Pazar’da başladı, ardından Yeni Binyıl’da ve Radikal’de devam etti. Radikal’de, yazarlığına 2002 Dünya Kupası’nı yerinde takip ederek ve gözlemlerini aktararak, gazeteci kimliğini de ekledi. Radikal Futbol ekibinde yer aldı. Radikal Futbol dergisinin kurucu ekibinde yer aldı. 2001 yılından beri Milliyet gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. NTV Spor kanalında Spor Servisi ve 90+ programlarında yorumculuk, Fanatik Gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Mehmet Demirkol, yazarlığa başladığı ilk günlerden itibaren dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 2002 Dünya Kupası’daki yazılarını derleyerek “Tae Han Min Guk/ 2002 Dünya Kupası Mektupları” adıyla İletişim Yayınları tarafından yayımlandı.

Mehmet Demirkol, CNN Türk’teki İleri Üçlü programında görev yaptı. NTV Spor’da yayınlanan Spor Servisi ile Video Lig programlarında yorumlar yapmaktadır. NTV Spor’da yayınlanan Spor Servisi programında Bülent Korkmaz ve Metin Tekin ile birlikte yorumculuk yapmaktadır. Avrupa ligi ve Şampiyonlar ligi maçları sonrasında Güntekin Onay ve Metin Tekin ile maç yorumları yapmaktadırlar. Mehmet Demirkol, evli ve iki çocuk babasıdır. Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. Metin yazarlığı yaptı. Gazete Pazar'da spor yazılarına başladı, Yeni Binyıl'da maç yazmaya. Radikal'de spor gazetecisi oldu. Radikal Futbol ekibinde yer aldı. Şimdi Radikal ve Milliyet'te yazmaya devam ediyor.

Kitapları


  • 2002 – Tae Han Min Guk/ 2002 Dünya Kupası Mektupları
Gerek yorumları gerekse Milliyet Gazetesi’ndeki köşe yazıları ile bir kesim tarafından çok sevilen bir kesim tarafından da oldukça eleştirilen Mehmet Demirkol 1970 yılında İstanbul’da doğmuştur. Futbol yazarlığı ve yorumculuğu yapmaktadır. Galatasaray Lisesi mezunudur. Ancak çok ilginçtir Fenebahçeli olarak bilinir. Üstelik Fenerbahçeli spor yorumcuları ve yazarları arasında çok faklı bir tarzı vardır. Çünkü Fenerbahçeli olduğunu açık edip etmemek gibi bir kaygı taşımaz. Renklerle çok fazla uğraşmaz. Onun için hayatında önemli olan sadece futboldur. Bir dönem Gazete Pazar, Yenibin yıl ve Radikal gazetelerinde çalıştı. Radikal Futbol Dergisi’nin kurucu ekibinde yer aldı. Bugün Fanatik Gazete’sinde köşe yazıları yazıyor. Aynı zamanda Mehmet Demirkol, NTV Spor’da yayınlanan 90+ isimli programda Spor Servisi isimli programda, ligin bir önceki haftasının değerlendirildiği programda Metin Tekin ve Bülent korkmaz ile birlikte yorumculuk yapmaktadır.

Seveni ile sevmeyeni le bugün alanında en başarılı olan isimlerden biridir Mehmet Demirkol. En çok izlenen, gündemi iyi belirleyen ve en itibarlı bir isimdir. Bir yorumcudan beklenen, en genel şekliyle, sıradan bir izleyicinin göremediklerini anlatabilmesidir. Her şeyden önce, sahada olup bitenden daha fazlasına hakim olması gerekir. Çünkü futbol kendi içinde psikolojiyi ve farklı ideolojileri barındıran hatta tümüyle ekonomik bir olgudur. Ve de yorumcu için asıl önemki konu tarafsız kalabilmektir. İşte Mehmet Demirkol bunu başarıyor. Elbette bir yorumcunun işi sorunları çözmek olamaz. Ancak yorumları ile çözüm üretebilmeli ve bunun arkasında durabilmelidir. Mehmet Demirkol, 90+ ve Spor Servisi programlarında bunu yapıyor. Bir de oldukça eğlenceli ama bir o kadar ciddi programlardır bunlar. 90+ programında Fuad Akdağ ile paslaşmaları hoştur. Genellikle Fuat Akdağ haberi okur ve yorum yapması için sözü Mehmet Demirkol’a bırakır. Mehmet Demirkol haberi en güzel şekilde yorumlar. Her zaman olduğu gibi objektif ve doğru konuşur. Fuat Akdağ sözü aldığında sanki bir panik havasında bir şeyler söyleyecek olur ama onu toparlayan yine Mehmet Demirkol’dur. Avrupa ligi ve Şampiyonlar ligi maçları sonrasında Güntekin Onay ve Metin Tekin ile maç yorumları yapmaktadırlar.Benimde severek takip ettiğim bir spor yazarıdır. Takımlara karşı Objektif bakışı vardır. Fuat Akdağ ile NTV Spor da yaptığı spor servisi programından bazen spor dışında yemek tarifleri de veriliyor.

Derleme..
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
🌘 🚀