Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Aralık 2017       Mesaj #112
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaslar bende kdn49v05ne model nofrost buzdolabimin sogutu alt bolmesi normalken bir anda cok sogutup alttaki gidalarin buz yapmasina sebep oldu,,ac kapat yaptim felan cozum alamadim..ust frezer bolumunu -18 -22 araliginda tutardim, artik kendi kendinemi gecti yoksa yanlislikla evdekilermi yapti bilmiyorum 22 24 arasina alinmis..sordugumda biz dokunmadik dediler, aklima acaba cihaz kendimi almis olabilir dusuncesi geldi, fakat tekrar geri 18 22 araligina aldigimda 1 saat sonra tekrar buzlanma yapti..7 senedir kullaniyorum 1 kez dahi problem cikartmamisti..derken 2 sene once arka kopresor e fan kismini temizlemistim, gene arkasini acip temizlemek istedim..sanirim buharlasma kabinda buharlasamayan su alt tarafa kopresor bolgesine akmis gibi gordum, izgara muhafazasini ve fani cikartim dis fircasiyla tozu topragi camuru her pisligi temizledim hortumlada hava ufledim her yeri piril piril oldu,
Sonra ic kisimdada sol alt kosede termal sensor var onu actim soyle bir oynadim geri kapattim, hava dolastiriciyi soktum dagittim temizledim taktim, 1 saat sonra fisini takip calistirdim her sey guzeldi ve problemi cozdum..5 gundur sonun yok..tavsiyem ilk once arkadaki tozu topragi temizleyiniz..cogu kisinin ortak problemi alt tarafin sogutmamasi..bendekide tam tersi oldu galiba..sukur simdilik kullaniyoruz bakalim.