Arama

Şeb-i Yelda - avatarı
Şeb-i Yelda
Ziyaretçi
15 Ekim 2018       Mesaj #23
Şeb-i Yelda - avatarı
Ziyaretçi
42.Vasiyet) Hastalık Günahları Döker

Abdullah (ra) anlatıyor: Allah`ın Resulünün huzuruna girdimÇok ızdırablı bir hali vardıDedim ki:
-Ey Allah`ın Resulü! Sıtma hastalığın çok şiddetli
Peygamberimiz aleyhisselam:
-Evet ben hastalandığım vakit duyduğum ızdırap iki kat olup sizden iki kişinin duyduğu ızdırap derecesindedir, buyurdularDedim ki:
-Bu belki sana iki kat ecir sağlamak içindirBuyurdular ki:
-Evet, söylediğin gibidirBelaya uğrayan, bir diken ve bundan fazla bir şey kendisine isabet eden bir Müslüman yoktur ki, bu sebepten dolayı ağaç yapraklarının döküldüğü gibi, Allahü Teala onun günahlarını bağışlamasın(Buhari, Müslim)

43.Vasiyet) Yaptığınız İyiliği Gizli Yapın

Enes (rz) Peygamberimiz aleyhisselamın şöyle buyurduğunu anlatıyor:
Allahü Teala yeri yarattığı zaman yer hareket edip duruyorduBunun üzerine dağları yarattıDağları yer yüzüne oturtunca, yer karar bulduMelekler dağların şiddetine hayret ettiler:
-Ey Rabbimiz, yarattıkların arasında dağlardan daha kuvvetli olanı var mı? Diye sordularAllahü Teala da:
-Evet, demir diye cevap verdiMelekler de bu defa :
-Ey Rabbimiz, yarattıkların içinde demirden daha kuvvetli olanı var mı? DedilerAllahü Teala:
-Evet, ateş buyurduBunun üzerine melekler:
-Ey Rabbimiz, yarattıkların arasında ateşten daha kuvvetlisi var mı? DedilerAllahü Teala:
-Evet, rüzgar var buyurduMelekler de bu defa da:
-Ey Rabbimiz, yarattıkların arasında rüzgardan daha kuvvetli olanı var mı? Diye sordular
-Allahü Teala da buna cevap olarak şöyle buyurdu:
-Evet var, sağ eli ile sadaka verirken bunu sol elinden gizleyerek veren Ademoğlu daha kuvvetlidir(Tirmizi)