Arama

Sizin Yazılarınız - Tek Mesaj #17

green almond - avatarı
green almond
Ziyaretçi
27 Ocak 2007       Mesaj #17
green almond - avatarı
Ziyaretçi
MüCaDeLe KaBiLeYiTi ve KaBuLLeNMe DuYGuSu

Zor değil mi?Yaşamak diyorum,zor değil mi?
Arada sırada oluyor da bana..Sorumluluklar kesiyor nefesimi,boğulacak gibi,yeter demek ister gibi oluyorum..
Size de olmuyor mu?
Hayatı çok irdelerseniz bir sonuca varamazsınız..Her neden çözümü getirmez bazen..
Ne yapacağız biliyor musunuz?Kabulleneceğiz.Bunun adı hayat çünkü..
Adını biz koyduk.Devamını da biz getireceğiz..Ama başını biz koymadık!Kaderi biz yazmadık!
Üzülsek,mutlu olsak,istemesek,çok dirensek,nefret etsek,çok sevsek..Olmaz da desek..ADI HAYAT..
Çok mu karışık geldi anlattıklarım?O halde daha yüzeysel yaklaşalım yaşama!Aman yani anlattıklarıma!

O çok üzülmemizi sağlayan nedenler,sevinçten dört köşe olduğumuz dönemler..Bunların hepsi varolmuştur önceden.Siz görmeden konulmuştur adı ve yaşamınıza yerleşmiştir..Size verilen görevse görülen her neyse,onu doğru yere ulaştırmaktır.Mutsuzluğu da,mutluluğu da hayatın içinden görüp usulünce davranmaktır.
Bu nedenle o başta belirttiğim his,yani zor olan yaşama duygusu ; ne olursa olsun yaşamayı gerektirir..
Tamam,evet karışık cümleler oldu bunlar.O halde son sözü söylemenin zamanı geldi demektir..
Sizi zorlayan şey ne olursa olsun,hayat sonuna kadar mücadeleyi gerektirir.Çünkü yaşam mücadele kabiliyetinizi göstereceğiniz bir tiyatro sahnesidir..

İYİ BİR OYUNCU OLUN..AMA UNUTMAYIN; O SİZSİNİZ..