Arama

Blade - Tek Mesaj #1

Morrigan - avatarı
Morrigan
Ziyaretçi
21 Şubat 2007       Mesaj #1
Morrigan - avatarı
Ziyaretçi
Blade

bladenb6

GÜÇLERİ

Yarı-insan yarı-vampir olan Blade bir vampirin kuvveti, refleksleri, hızı, çevikliği ve gelişmiş duyularına sahiptir. Fakat yarı-insan olduğu için vampirlerin güneş ışığı ve benzeri zaaflarını içermez. Blade ufak boyutta kılıçlar ve bıçaklar kullanmakta ustadır.

BİYOGRAFİ

Blade'in gerçek adı bilinmiyor. Annesi onu doğurmak üzereyken arkadaşları doktor çağırdılar. Bir doktor gibi davranan Deacon Frost oraya geldi ve yalnız kaldıkları zaman annesini ısırdı. Kadının çığlıkları arkadaşlarını odaya çekince Frost oradan kaçtı. Kadın oğlunu doğurduktan sonra öldü. Blade'i dokuz yaşına kadar annesinin arkadaşları baktı. Kendisinin bir vampir avcısı olduğunu söyleyen Jamal Afari'nin hayatını kurtarınca adam çocuğu bakımına aldı ve büyüttü. Afari onu kendi oğlu gibi kabullendi ve ona vampirlerle nasıl dövüşüleceğini öğretti. Fakat Afari daha sonraları Dracula tarafından vampire dönüştürülünce Blade onu öldürmek zorunda kaldı.

250pxbladejumpingyj4

Annesinin ve öğretmeninin intikamlarını almak isteyen Blade daha yetişkinliğe erişmeden bir vampir avcısı oldu. Ufak bir vampir avcısı grubunun lideri oldu. İlk karşılaşması Japonya'da aylar boyunca takip ettiği Lord Dracula ile oldu. Blade'in ekibi Dracula'yı tuzağa çekip öldürmeyi başardılar. Fakat kısa süre sonra Dracula hizmetçileri tarafından diriltildi ve Blade'in grubunun iki üyesini öldürdü.

blade1ez5

Blade daha sonraki yıllarda da vampir avcılığına devam etti. Bu sürede grubu dağıldı. Ünlü vampir avcısı Quincy Harker ve onun ekibinin üyeleri Frank Drake ve Rachel van Helsing'le karşılaştı. Zaman zaman bu ekipte yeraldı. Harker'ın kızı Edith'ın Dracula tarafından öldürülmesinin ardından Blade intikam peşindeki Harker'ın Dracula'yı öldürmesine yardım etti. Fakat daha sonra Dracula bir kere daha hizmetçileri tarafından diriltildi.

blade001001coltsj6

Blade aynı zamanda vampir bir özel dedektif olan Hannibal King ile de işbiliği yaptı. King'in Deacon Frost'a karşı kişisel nefreti vardı ve intikam istiyordu. İkisi Deacon Frost'u takip edip öldürdüler. Bu olayın ardından Blade tekrar Harker'ın ekibine katıldı.

Daha sonraları Blade, King ve Drake'in yardımlarıyla Doctor Strange
bir büyü yaparak Dracula ve dünyadaki diğer tüm vampirleri yoketti. Blade, King (artık vampir değildi) ve Drake birlikte Boston'da özel araştırma bürosu açtılar.

blade1vc8

Fakat bir süre sonra vampirleri ortadan kaldıran büyü zayıfladı ve vampirler -hatta yok oldu sanılanlar bile- tekrar belirmeye başladı. Bu olaylar olurken Blade bilinmeyen bir nedenden dolayı bir akıl hastanesine kapatılmıştı. Akıl hastanesinden çıkartılan Blade arkadaşları King ve Drake ile vampir avcısı grubu Nightstalkers'ı kurdular. Ghost Rider ve Nightstalkers işbirliği yaparak Lilith adlı iblisle savaştılar. Onlara Midnight Sons adlı grup da yardım etti. Lilith'i yendiler.

Blade vampire benzer bir canlıya dönüşmüş olan Morbius
'un peşine düştü. Blade ve Morbius savaşırken oraya Örümcek Adam ulaştı. Morbius dikkati dağılan Blade'in kolunu ısırdı. Komaya giren Blade öldüğü sanılarak gömüldü.

Blade'in vücudu SHIELD adlı uluslararası casusluk örgütünün bir kolu olarak çalışan, fakat aslında vampirler tarafından yönetilen birlik tarafından bulundu. Amaçları Blade'in sıradışı vücut yapısından vampirlerin zaaflarını yoketmeye yarayacak yöntemleri bulmaktı. Koma halindeki Blade uyanınca vampirleri yendi ve misyonuna kaldığı yerden devam etti.


BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.