Arama


evo - avatarı
evo
VIP kirlenmek güseldir : )
9 Mart 2007       Mesaj #42
evo - avatarı
VIP kirlenmek güseldir : )
MICROSOFT'TAN "SAAT AYARLAMASI" UYARISIİSTANBUL
- Microsoft, kullanıcılarına, bilgisayar sistemlerinin kullandığı saat dilimlerini ABD’deki yeni Enerji Yasası ile uyumlu biçimde güncelleştiren yamaların yüklenebileceğini hatırlattı.
Microsoft'tan yapılan açıklamada, gün ışığından yararlanarak daha fazla enerji tasarrufu sağlamak amacıyla gerçekleştirilen ileri saat uygulamasının, bu yıl ABD ve Kanada'da diğer ülkelerden farklı olarak, üç hafta daha erken bir tarihe taşınarak 11 Mart’ta devreye gireceği ve Kasım’ın ilk haftasında son bulacağı belirtildi.
Açıklamada, Windows Vista’dan önceki işletim sistemlerinin gün ışığından yararlanmaya yönelik ileri saat uygulamasını otomatik olarak düzenleme özelliğinin, söz konusu yasal değişiklik öncesinde belirlenmiş tarihleri esas aldığına dikkat çekildi.
Verilen bilgiye göre, ilgili yamalar, Microsoft’un WEB sitesinden indirilebileceği gibi, işletim sisteminin otomatik güncelleştirme seçeneği devreye sokularak da yüklenebiliyor.

*******************************************

ABD İLK PROTOTİP "UYDU TAMİR ROBOTUNU" FIRLATTI

CAPE CANAVERAL - ABD, uzaydaki uydulara hizmet verebilecek ilk prototip "uydu tamir robotunu" fırlattı.
Amerikan ordusu, ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesiyle (NASA) işbirliği içinde geliştirdiği iki uydu sistemli "Orbital Expres" prototipini dün gece Cape Canaveral uzay üssünden fırlatarak, iki aylık yörünge denemelerini başlatmış oldu.
ABD, uydulara yakıt ikmali yapmak, bozuk parçaları değiştirmek ve teknolojik seviyelerini yükseltmek amacıyla tasarlanan prototiple uyduların ömrünü artırmayı planlıyor.

a.a.
Son düzenleyen Safi; 19 Ocak 2016 21:58