Arama

Luke Skywalker - Tek Mesaj #1

virtuecat - avatarı
virtuecat
Ziyaretçi
14 Mart 2007       Mesaj #1
virtuecat - avatarı
Ziyaretçi
lukepromo23211a6d57bnp1

Star Wars (Yıldız Savaşları) filminde yer alan Mark Hamill tarafından canlandırılmış kurgu bir karakterdir. Luke Skywalker, Jedi Şövalyesi Anakin Skywalker ile NabooSenatörü Padme Amidala'nın oğlu ve Leia Organa Solo'nun sevgili ikiz kardeşidir. Skywalker pek çok ünlüden daha ünlü bir pilot, lider ve efsanevi jedi olmuştur. Skywalker İlk Ölüm Yıldızı'nı yoketmiş, İmparator Palpatine'i öldüren Darth Vader'i kurtarmayı başarıp, Galaktik İmparatorluk rütbesine terfi etti. 'u sonsuza kadar yıkarak Asi Birliği'ın büyük kahramanı haline gelecek. Bir süre sonra generalYeni Cumhuriyet' te sözü geçen bir üye ve önemli bir Jedi Efendisi olduktan sonra ordu' dan ayrılmayı uygun buldu.

Jedi efendileri Obi-Wan Kenobi ve Yoda gibi Güç'ün yolunda eğitmen olarak ilerledi. Luke bir asker olarak yaşantısına sonsuza kadar kapattı ve Jedi Praxeum ile Yeni Jedi Düzenini meydana getirerek, yeni cumhuriyette koruyucu ve barışın bekçisi olarak hizmet ettiler. Jedi Mara Jade ile evliliğinden bir oğlan çocuk sahibi oldu adı Ben Skywalker. Luke bir süre sonra resmi istek üzerine jedi düzeninin en yüksek dereceli Büyük Jedi Efendisi olmuştur.
Biyografi


Doğumu

Büyük Jedi Temizliği başladıktan ve Galaktik İmparatorluk kurulduktan kısa bir süre sonra Luke Skywalker bir asteroid kolonisi olan Polis Massa' da doğdu. Luke' un ikiz kızkardeşini Leia' ı doğurduktan sonra Padme Amidala öldü, her iki çocuk da öksüz kaldı.

Obi-Wan Kenobi ve Yoda çocukların bilinmemesi için her ikisini sahip oldukları Güçün Kuvveti ile İmparator ve düşmüş babalarından korumaya çalıştılar. Bunun için en iyi kararın çocukları ayırmak olduğuna karar veren iki Jedi Efendisi erkek bebeği, babasının üvey erkek kardeşi; Owen Lars ve eşi Breu' a Tatooinne göndermeye, Leia ise kendisini kabul etmiş yeni ailesi Bail ve Breha Organa' a verdiler.
Gençlik Yılları:

Sith'in İntikamı'nın sonlarına doğru doğan Luke ve Leia kardeşler babalarından ve İmparatorluktan saklanmaları için daha doğumlarında birbirlerinden ayrılmışlardı. Leia Alderaan senatörü Bail Organa'ya verilirken Luke ise amcası ve yengesi ile beraber çöllerle kaplı Tatooine gezegeninde yaşamaya başlamıştır. Kendisini korumak ve yeri geldiğinde eğitmek için aynı gezegende bulunan Jedi ustası Obi-Wan Kenobi'nin gizli korumasında 20 yaşına kadar normal bir hayat yaşamıştır. 20 yaşındayken bir gün İmparatorluğun peşinde olduğu 2 robotu (C-3PO ve R2-D2) satın aldıkları için imparatorluk birliklerince amcası ve yengesi öldürülür. Bu olay üzerine harekete geçen ve Luke'un içinde bulunduğu tehlikeyi sezen Obi-Wan Kenobi Luke'a babasının ışın kılıcını verir ve babasının aslında bir Jedi şövalyesi olduğunu, Darth Vader isminde bir hain tarafından öldürüldüğünü söyler. Beraber gezegenden çıkmanın yollarını ararlarken Han Solo isimli birkaçakçı ile tanışırlar ve Luke farkında olmasa da hayatında yeni bir dönem açılır.

Asi İttifağına Girişi

Han Solo ve yardımcı pilotu Wookie ırkından Chewbacca ile Han Solo'nun gemisi Millenium Falcon ile Alderaan gezegenine doğru yola çıkan Luke ve Obi-Wan gemide Jedi Eğitiminin temellerine başlarlar. Bu esnada Ölüm Yıldızında bulunan Prenses Leia'ya gizli asi üssünün yerini söylemesi için Darth Vader tarafından işkence yapılmaktadır. Göz korkutmak amacıyla da Leia'nın vatanı olan Alderaan gezegeni Ölüm Yıldız tarafından yokedilir. Luke ve Obi-Wan da Alderaan'a vardıklarında enkazdan başka bir şey bulamazlar. Ne yapacaklarına karar vermye çalışırlarken bilinmeyen bir çekim alanına girerler. BU çekim alanını yaratan Ölüm Yıldızıdır.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.