Arama

Fıkralar/Komik Olaylar - Tek Mesaj #23

sebnem_19 - avatarı
sebnem_19
Ziyaretçi
10 Ekim 2005       Mesaj #23
sebnem_19 - avatarı
Ziyaretçi
bunlarda benden olsun,umarim begenirsiniz
Cola
Akıl hastanesinde bir gün, bir deli hasta bakıcıyı yanına çağırır.
"Bana çabuk 5 şişe kola getir" der.
Hasta bakıcı buna kızar ve hastaya beş tokat atar ve "al işte kolalarını" der.
Aradan zaman geçtikten sonra yine aynı hasta, bakıcıyı yine çağırır.
Bu sefer hasta; hasta bakıcıyı tokatlar. Bakıcı, "ne oluyor?" der.
Hasta cevap verir: - "Boşları getirdim abi."

Zam
Memur, patronuna giderek;
"Zam istiyorum efendim.." demiş,
"Yoksa peşimde koşuşturan üç şirket var yakında beni bulamayacaksınız, bilesiniz...!"
"Hangi şirketler onlar?" diye sormuş patronu..
"İnanmıyorsanız söyleyeyim efendim.." demiş memur,
"Elektrik şirketi, doğalgaz şirketi ve su şirketi..!"

Kötü Roman
Sinemada, önündeki koltuklarda bir kadınla büyük bir köpeğin yanyana oturduklarını ve ikisinin de filmi ilgiyle seyrettiklerini gören adam, filmi izlemeyi bıraktı, büyük bir şaşkınlıkla önündeki köpeği izlemeye başladı.
Filmin komik sahnelerinde köpeğin katıla katıla güldüğünü de görünce meraklı adam kendini daha fazla tutamadı, öne eğilerek hayretini köpeğin sahibi kadına bildirdi:
“Ne ilginç bir köpeğiniz var, hanımefendi” dedi.
“Köpeğinizin filmi, hem de kahkahalarla izlemesi gerçekten çok şaşırtıcı bir olay.”
Kadın adama döndü:
“Ben de gerçekten çok şaşırdım” dedi. “Çünkü filmin romanını hiç beğenmemişti.”

Özür Dilerim
Sürücü dikiz aynasında kendisini izleyen polisi görünce kaçabileceğini düşünüp basmış gaza.
Ancak polisi atlatamayacağını anlayınca, pes edip çekmiş kenara.
Polis arabasından inmiş. Bezgin, kızgın ve de küskün bir sesle:
"Bana bak, çok yorgunum, üstelik keyfim de kaçık. Mantıklı bir özür söyle yoksa yaktım çıranı!"
Kısa bir ara ve Sürücü:
"Karım geçen ay bir polisle kaçtı. Aynada sizin aracınızı görünce, kaçtığı polis, onu bana geri getiriyor sandım..."

Uğursuz
Cafer komadadır... Yanında ise karısı... Cafer'in gözleri nemli, kısık sesiyle karısına doğru bakar ve konuşmaya başlar:
"İlk işten kovulduğum zaman yanımda idin... İflas ettiğim gün oradaydın... Vurulduğum zaman ilk gözümü açtığımda seni gördüm... Trafik kazası geçirdiğimde hastanede hep başucumdaydın...
Karısı takdir edilmenin mutluluğunda tabii......
"Şimdi komadayım yine başucumdasın... Sonunda anladım ama, çok geç oldu; yahu sen ne uğursuz karısın..."

Temel
Temel bir köşkte çalışmaya başlamış.
Birgün köşkün hanımı Temel'i ikaz etmiş: "Birdaha kapıyı vurmadan içeri girme... Soyunuyor olabilirim! Temel:"
"Merak etmeyun, soyunuk olmayasinuz diye önce delikten pakayrum...."

Bozuk Dolap

Yeni evli bir çift tam tren istasyonunun bitişiğinde bir ev tutarlar ve yerleşirler. Fakat bir sorunları vardır. Her tren geçişinde gardrop kapakları gacırrrtt diye açılır ve buna bir çare bulamazlar.
Bir gün kadın eve marangoz çağırır. Adam bakar bakar fakat birşey anlayamaz. Kapağı kapatır ve tam o sırada tren geçer ve kapak tekrar açılır adam der ki
- Ben bir de içine gireyim dolabın bekliyim tren geçsin bi de içerden bakiim neden açılıyormuş
Der ve içine girer. Tam o sırada kadının kocası gelir ve üzerini değiştirmek için dolabı açar ve bir de bakar ki dolapta hiç tanımadığı bir adam
- Senin ne işin var burada be adam kimsin sen?
Adamın cevabı
_ Beyefendi size tren bekliyorum desem inanırmısınız????

BABAN VAR MI ?

Temel'in askerlik yaptığı bölükte bir gün Temel'in arkdaşının babası ölür.
Komutanları der bunu alıştıra alıştıra kim söler.
Birden Temel aklarına gelmiş.Temel'i çağırmışlar. Anlatmışlar durumu.
Temel hemen arkdaşı cemali yanına çağırır.
- Ula CemaL Senin Amcan Varmudur? Vardur. Dayın Varmudur? Vardur. Teyzen Varmudur? Vardur. Annen Varmudur? Vardur. Baban Varmudur? Vardur. Nah Vardur!

Temiz Don
Gümrük kapısından bir İngiliz, bir Fransız, bir Türk geçmek için bekliyorlarmış. Gümrük görevlileri valizlerini kontrol etmeye başlamış. Önce İngiliz'in valizine bakmışlar. İçinden 7 adet don çıkmış.
"Niye 7 tane?" diye İngiliz'e sormuşlar.
O da "Haftanın yedi gün var. Hepsi için bir tane. Pazartesi, Salı, Çarşamba..." demiş.
"Vay be! Helal olsun medeniyete, temizliğe bak adamlardaki."
"Sıra Fransız'ın valizine gelmiş. Açmışlar bakmışlar 8 tane don.
"7'yi anladık da niye 8?" diye sormuşlar. Fransız "Pazartesi, Salı, Çarşamba... Hergün için bir tane, bir tane de ne olur ne olmaz diye yedek aldım" demiş.
"Vay be! Adamlardaki temizliğe medeniyete bak!" demiş görevliler.
Sıra Temel'e gelince açmışlar bakmışlar tam 12 adet don.
"Vay be! Ne varsa bizim insanımızda var. Şu medeniyete, şu temizliğe bak!" Sormuşlar "Neden 12 adet?"
Bizimki cevap vermiş "Ocak, Şubat, Mart,......"